Головна культура Невідомий Тернопіль можна побачити на безкоштовних екскурсіях від “Самопомочі”

Невідомий Тернопіль можна побачити на безкоштовних екскурсіях від “Самопомочі”

657

 vlcsnap-2015-09-14-16h16m10s88“Невідомий Тернопіль” – безкоштовні екскурсії під такою назвою організовує для тернополян та гостей міста громадська організація “Самопоміч”.  Видатні постаті, цікаві вулиці та будівлі, події та перепетії — все це дозволить по новому побачити файне місто, кажуть організатори.

Вже вдев’яте цієї неділі для тернополян та гостей міста провели безкоштовні екскурсії. Проект “Невідомий Тернопіль” організовує громадська організація “Самопоміч”.

– Проект “Невідомий Тернопіль” – це унікальний проект, який славиться тим, що це тематичні екскурсії. Тобто, це екскурсії, наприклад, маємо чотири маршрути: перший – історична частина міста, другий – повоєнний Тернопіль, ще один такий досить цікавий маршрут це Тернопіль – місто кладовищ, – розповідає координатор проекту “Невідомий Тернопіль” Наталія Джуган.

Екскурсії, користуються великою популярністю і кожну з кількох годинних прогулянок містом, в супроводі фахового краєзнавця, відвідують десятки тернополян та гостей міста.

– Я приїхав із Америки, пішли на екскурсію і я тепер буду знати багато про місто і буду багато про історію знати, – каже пан Петро, що приїхав з США.

Екскурсії піші та тривають близько трьох годин. Проводить їх відомий краєзнавець Тарас Циклиняк, який і розробив маршрути.

– Тішуся тим, що можу тернополянам розповідати про минуле, про цікаві, особливі факти, які є тернополянам невідомі. Хотілося, щоб на екскурсії приходило більше молоді, бо можете бачити, що люди більш зрілого і похилого віку, хоча хочу відмітити, що людей щоразу більше, – розказує краєзнавець Тарас Циклиняк.

Розвиток туристичної привабливості Тернополя – це майбутнє міста, каже Андрій Грицишин. Як свідчить досвід Європи та інших міст України – один приїжджий турист дає 5 робочих місць. Тобто від того скільки до Тернополя приїде людей, буде залежати прибуток від туристичної галузі, а відтак і економічний розвиток міста.

– Проект “Невідомий Тернопіль” – це тільки перший крок в цьому напрямку, наступним кроком буде створення туристичного путівника Тернополя, а далі сесія стратегічного планування в рамках інституту розвитку Тернополя, який діє при нашій організації, куди ми запрошуємо експертів, фахівців, зрештою простих тернополян, які мають своє бачення розвитку туристичної привабливості нашого міста, – зазначає  голова Тернопільської “Самопомочі” Андрій Грицишин.

– Під час екскурсій до таких мандрівок долучалося дуже багато людей старшого віку, які багато чого знають про наше місто, такого чого не пише в книжках. Ми почали писати таку свою невідому історію Тернополя, ми надлі будем це проводити і можливо за рік часу результатом такої роботи може бути відкрита якась невідома історія для тернополян, – додає народний депутат України /Cамопоміч/ Тарас Пастух.

Екскурсії пороводять щонеділі, зареєструватися можна за телефонами громадської організації “Самопоміч”.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here