додому суспільство Нерестова заборона закінчується цього року пізніше – 20 червня

Нерестова заборона закінчується цього року пізніше – 20 червня

541

Нерестова заборона на Тернопіллі цьогоріч закінчиться на десять днів пізніше, як зазвичай – 20 червня. Причина цьому – пізня весна, кажуть інспектори Тернопільрибоохорони. Рибалити можна буде вже з 21 червня, однак лише легальними методами: про використання сіток, електровудок та інших браконьєрських засобів і мови не може бути, нагадують інспектори.

Риболовецький сезон відкривається вдосвіта в п'ятницю, 21 червня. Від цієї дати до початку заборони на зимувальні ями – 1 листопада, можна рибалити на всіх водоймах області.

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "В зв'язку з тим, що цього року весна дуже запізнилась, буквально ще станом на 1 квітня 2013 був льодостав, терміни нерестової заборони в Тернопільській області цього року дещо змінились. Відповідно до законодавства, заборона у нас ввійшла в дію з 10 квітня і триває до 20 червня 2013 року".

Навіть коли нерестова заборона закінчиться, інспектори нагадують: дотримуватись правил рибальства, допустима добова норма вилову для одного рибалки залежно від водойми – від 3 до 5 кілограмів риби.

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "В нашій області з 21 числа включно можна буде ловити на всіх ділянках водних об'єктів. Тобто закритих ділянок на риболовлю не буде. Можна буде виходити човнами на риболовлю, але це вже включно з 21 червня 2013 року".

Що стосується риболовлі на човнах, цього року обов'язкова норма – зареєструвати човен, в іншому випадку інспектори можуть оштрафувати. Попри дозвіл рибалити на водоймах, рибоохоронці продовжуватимуть рейди областю. Людей, які ловитимуть рибу   електровудками, сітками та іншими забороненими засобами, притягнуть до адміністративної або й кримінальної відповідальності.