додому суспільство Нелегальні човни найчастіше використовують для браконьєрства

Нелегальні човни найчастіше використовують для браконьєрства

581

Зареєструвати човни, які підлягають реєстрації, та нанести на них відповідний номер просять у "Тернопільрибоохороні" усіх власників плавзасобів. Зазвичай саме такі нелегальні човни використовують для браконьєрства.

Чистилівський заказник- природо-заповідний фонд. На воді близько 10 незареєстрованих човнів. Саме за допомогою таких плавзасобів найчастіше займаються браконьєрством.

– Виставляють сітки, виходять на зимувальну яму, беруть з собою тройніки і ними просто з дна будь за яку частину тіла хапають рибу, виставляють ятері, виставляють пастки для хутрових звірів, які йдуть пізніше на торгівлю шкурами. Це практично роками це вже тут процвітає, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

Такі човни мають стояти на обліку в органів місцевого самоврядування, повинні бути зареєстованими, мати бортові реєстраційні номери та пройдений щорічний технічний огляд. В "Тернопільрибоохороні" попереджають: якщо човни не зареєструють, їх відповідні службами конфіскують. Можливо, хтось і зареєстрував ці плавзасоби, але ігнорує правила і не встановлює реєстраційні номери. А от стоянки для човнів в таких природо-заповідних фондах, як Чистилівський заказник, взагалі заборонені.

– Людина мала б приїхати опустити човен на воду, порибалити і забрати, тут перебування човнів мало б бути заборонено. Якби люди вели себе нормально, не займалися браконьєркою, можна було б починати з других територій. А от дана територія, це стоянка, де процвітає браконьєрство. Неодноразово ми їх ловили тут. Є багато протоколів, які підтверджують чим вони тут займаються. Людей попереджали, люди ігноруюють. Не знаю, скільки ще разів їх треба попереджати. Треба брати реєстраційну службу, згідно з закону вилучати, ставити на штрафмайданчики, хай людли платять за те, що вони тут перебували, може тільки тоді до них щось дойде, – говорить Андрій Об'єщик.

А це вже Івачів, просимо чоловіка підплисти до берега і показати документи на човен. Пан Володимир показує документи на плавзасіб, який востаннє проходив техогляд в 1987 році. Далі з'ясовується, що це документи взагалі не на цей човен.

Чоловіка попросили зареєструвати човен та пройти техогляд. Не всі люди ігнорують правила і таки реєструюють човни, кажуть в "Тернопільрибоохороні"

– Зараз ми знаходимося на базі "Лісова", в народі по іншому її ще називають "Комбайнова", чоловік після нашого звернення, привів у порядок всі човни, кожен з цих човнів не тільки зареєстрований, тут нанесені номерні знаки, а й пройшов техогляд. Тобто, люди можуть спокійно цього року сідати сюди і бути впевненими, що все технічно справне, що ніхто не потопиться, – каже Андрій Об'єщик.

Зареєструвати плавзасоби та пройти техогляд можна в Тернополі на проспекті Степана Бандери, 33, 7 кабінет.