додому суспільство “Нехай бояться тітушок і відміняють спортивну форму”, – афганець про можливі зміни...

“Нехай бояться тітушок і відміняють спортивну форму”, – афганець про можливі зміни прав мітингувальників

474

Із прийнятими 16 січня у Верховній раді законами, можуть змінитися права мітингувальників та учасників різних акцій. Сюди додалося заборон та відповідно покарань за їх порушення.

Охочим погрітися біля бочок під час масових акцій взимку слід добре подумати. За використання відкритого вогню новоприйняті закони передбачають 15 діб арешту або штраф. Таке ж покарання, якщо будете використовувати засоби для маскування. Учаснику акцій у шоломі загрожуватиме штраф чи 15 діб арешту. Першими захвилювались велосипедисти.

Володимир Явнич, заступник голови голови асоціації велосипедистів Тернополя: "Я гадаю, що вони є абсурдними і такими які суперечать конституційним правам громадян України. Якщо я кожного дня їжджу на роботу, з роботи, в мандрівки, чи просто гуляю з друзями, катаючись на велосипеді, і проїжджаючи чи через Театральний майдан, чи просто в місцях, де проводяться якісь масові акції, чи політичні, чи громадські, будь-які, будь-якого характеру, де є масове зібрання людей – мене можуть заарештувати. За що і як – нікому не зрозуміло".

Не можна на масові акції приходити в одязі, який схожий на форму міліціонерів чи військових. На це потрібен дозвіл органів внутрішніх справ. Інакше – штраф або 15-добовий арешт.

Василь Когут, перший заступник голови Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану: "При звільненні я, як офіцер запасу отримав наказ міністра оборони про те, що мені дозволено носити військову форму одягу навіть при, після того, як я звільнився в запас. Але що ж, получиться тоді, що мені з собою буде треба витяг з наказу того носити, коли я в військовій буду формі одягу, тому, що міліція буде чіплятись до мене персонально, чому як так вдягнутий?"

Окрім цього, каже Василь Когут, Українська спілка ветеранів Афганістану постійно проводить масові заходи, зокрема до Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів 15 лютого чи Дня перемоги 9 травня.

Василь Когут, перший заступник голови Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану: "Як громадська організація, ми будем носити, ветеранська організація, будем носити ту форму, тому, що ми на неї прикріплюєм нагороди, які ми отримували під час участі в бойових діях в Афганістані. Крім того, в нас символіка не Збройних сил. Ми маєм чітко визначено, що це Українська спілка  ветеранів Афганістану, чітко визначено. Це не якісь лісники чи тіушки і так далі. І ми вкрай здивовані таким рішенням наших народних депутатів. Кого вони бояться і чого бояться? Нехай бояться тітушок і нехай відміняють певно спортивну форму, щоб не носили".

15 діб арешту, або штраф також передбачили за встановлення наметів, звуко-підсилюючої аппаратури, якщо на це немає дозволу міліції. За порушення порядку мирних зібран – 10 діб. Якщо ж акцію класифікують як масове заворушення – учасникам загрожуватиме від 10 до 15 років ув'язнення.