додому суспільство Неякісна піротехніка може невчасно вибухнути

Неякісна піротехніка може невчасно вибухнути

427

Феєрверки, салюти та бенгальські вогні. Новорічні та різдвяні свята без них не обходяться. Але щороку піротехніка стає причиною травмувань людей, а особливо дітей. Це, кажуть фахівці, трапляється через неправильне поводження з піротехнічними виробами або через сумнівну їх якість. Дотримуватися правил, купуючи та використовуючи піротехніку, закликають рятувальники.

Продавати піротехніку можна лише дорослим. Дітям до 18 років продаж іграшок-вибухівок заборонений. За законом на реалізацію піротехніки потрібно мати ліцензію, а товар повинен бути сертифікованим.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв'язках з громадськістю: "Неякісні, несертифіковані петарди, феєрверки чи бенгальські вогні можуть бути небезпечними. Не купуйте піротехніку на стихійних ринках та не пристосованих для цього місцях. Пам'ятайте, що при неправильному зберіганні чи простроченому терміні придатності виріб може працювати неналежним чином, невчасно вибухнути чи змінити траекторію польоту. Це може загрожувати травмуваннями чи опіками".

Та навіть купуючи піротехніку у ліцензійних магазинах, аби залишитись живим та неушкодженим потрібно дотримуватись правил безпеки. Перед використанням петард, салютів та ракет потрібно вивчити інструкцію, яка до них додається

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв'язках з громадськістю: "Не дозволяйте дітям використовувати піротехнічні засоби без нагляду дорослих. Та пам'ятайте: дотримуючись елементарних правил безпеки під час святкування Ви вбережете своє здоров'я та не наражатимете на небезпеку оточуючих".

Аби зустріти Новий рік без трагічних наслідків, фахівці радять утриматись від запуску феєрверків. А купувати піротехніку рекомендують в спеціалізованих магазинах, уважно читати інструкцію і консультуватись з фахівцями.