додому суспільство Негода почалася ще вчора, 5 грудня

Негода почалася ще вчора, 5 грудня

387

Негода почалася ще 5 грудня. З ночі місто засипав сніг, щоправда невеликий і ненадовго. Хоча снігопад приніс похолодання. Найвідчутніше воно для тернопільських мітингувальників. Комунальники ж кажуть, за прогнозами слідкують і до боротьби зі стихією готові.

Зима у двері тернополян постукала у листопаді, проте повноцінно господарювати починає лише тепер. Здавалося б, між снігом та сміттям – нічого спільного. Але і те, і інше доводиться прибирати з вулиць.

Тернополянки: " – Чи не слизько?

– Ні. Але не посипають ще".

Комунальники кажуть, в зимовий режим ввійшли, хоча поки дії на наступний день визначають щовечора.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Наприклад, сьогодні вночі – в центрі +1, на БАМі -1, на Дружбі -2. Тобто різні підходи до різних мікрорайонів. Тому було прийнято наприклад сьогодні наступне рішення: це посипання тільки ухилів і зупинок на прогонах, там де особливо слизько, і замітання тротуарів. Більше нічого нема змісту робити, бо вже вдень  +3".

Достатньо поки для посипання та прибирання міста лише частини техніки та двірників. А от сміттєвих контейнерів довелось додати. Особливо навколо Театрального майдану, який став Тернопільською європлощею.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Страйк в нас за Європу. І ми бачимо, що люди себе ведуть по-європейськи. Ми розставили всюди контейнери, люди кидають виключно в контейнери. Є підвищена забрудненість, ідеального варіанту немає, але це не створює такої проблеми, щоб ми не могли оперативно прибрати".

Поблизу найближчих до майдану контейнерів і справді чисто. Комунальники кажуть, вивозити сміття доводиться частіше. Вже другий тиждень на майдані цілодобово тисячі людей. Тут їх поять гарячим чаєм, тут багато з них і їдять. Те, що не з'їли мітингувальники, дістається голубам. Крім голоду, дошкуляє холод. Біля спеціальних бочок по черзі гріються.

Учасниці майдану: " – Снігу раді?

– Краще було, як було тепліше.

Що дорослим клопоти, дітям – в радість. Дмитрик на смак сніг вперше спробував торік. Тепер вивчає структуру.

– Дуже любимо, але дуже мало снігу. Минулого року стільки було, що не могли вивести, а цього року недостатньо.

Сніг має ще один, сумнівний, та все ж напевне плюс. Він поступово втрамбує ті ями на дорогах та в дворах міста, які не встигли засипати комунальники.