Головна суспільство Негайно ліквідувати стихійну торгівлю – рішення виконкому міськради

Негайно ліквідувати стихійну торгівлю – рішення виконкому міськради

430

Негайно ліквідувати в обласному центрі стихійну торгівлю – таке рішення прийняв сьогодні виконавчий комітет Тернопільської міської ради. Для цього міський голова доручив відповідним управлінням створити робочу групу і насамперед звернути увагу на такі проблемні вулиці, як Шептицького, Живова і Чорновола.

Сьогодні вранці на вулиці Чорновола торгівців ми не побачили. Зазвичай тут торгують овочами, фруктами, насінням, і навіть молочними та м'ясними продуктами. Очевидно, що перед нами тут пройшлись міліціонери. Жінка, яка привезла на продаж сир та молоко, вже знову готова розкласти свій товар на тротуарі, проте, побачивши камеру, тікає. Випадки, коли недобросовісних продавців правоохоронці розганяють, а за деякий час вони знову тут як тут – часті, кажуть в управлінні муніципальної поліції Тернопільської міськради. А щоб проконтролювати усіх, не вистачає людей.

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "З 7 години ранку щодня Шептицького вулицю мої працівники по 2 чоловіка тримає, але 8 годин відпрацювали: і нанервувалися там, і наконфліктувалися, без обіду. Я в 14 годині їх знімаю. Поміняти їх я не маю ніким, тому що інша робота. А отут вот якраз 14-15 година, ми вже казали, ми вже піднімали це питання. Все-таки треба або патрульно-постова служба, або дільничні інспектори виходити на Шептицького-Живова і продовжувати оце, що з 7 ранку не дають мої, туда їх відтісняють на ринок".

Попри те, що офіційних ринків у Тернополі достатньо, а місця там нерідко пустують, несанкціонована торгівля процвітає в кожному мікрорайоні міста, кажуть в управлінні торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради. А 160 стаття Адміністративного кодексу України про адміністративні правопорушення, в якій йдеться про заборону торгівлі у недозволених місцях, накладання штрафів та конфіскацію товару, в повному обсязі не виконується.

Богдан Ясеновський, начальник управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради: "Вони складають протоколи, відправляють на суд, але без вилучення товару, яким проводиться несанкціонована торгівля. Для того, щоб виконувати її в повному обсязі, є пропозиція домовитися з судами, щоби був черговий суддя по даному питанні. Кожний день вилучається товар і воно дасть результативність, бо коли товар не вилучається: людина відійшла на пару метрів, подивилася, шо міліціонер пішов, бо на кожного міліціонера не поставиш, і вона знов вертається на то саме місце, або 2 метри перейшла і продовжує свою діяльність".

Аби повністю ліквідувати стихійні ринки, міський голова дав розпорядження негайно створити робочу групу. Її завдання – не допустити, аби у місті торгували незаконно.

Сергій Надал, міський голова Тернполя: "Визначити головні місця, які для нас найбільше є принципові – це вулиці Шептицького, Живова і Чорновола, бо всі решта – це дрібнота, де дільничі інспектори і так час від часу порядок наведуть. Ввести в склад групи працівників муніципальної поліції, управління торгівлі, громадського формування охорони правопорядку і звернутися до участі в роботі до працівників санепідемстанції, ветмедицини, ветеринарної міліції, які мають свої підрозділи, зробити щоденні робочі групи, які кожного дня би там відпрацьовували. Залучити комунальне підприємство "Міськшляхрембуд", дати відповідні крани, екскаватори, якщо треба, каток, якщо треба, відсунути таким чином, просто звідти їх забрати".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here