додому Головні Негода, яка вирує на Півдні України, Тернопільщину оминула

Негода, яка вирує на Півдні України, Тернопільщину оминула

814

zyma avtoНегода, яка вирує на Півдні України, Тернопільщину оминула. Місцеві комунальники кажуть, були напоготові, проте нам зима поки лише насипала трохи снігу і заморозила дороги, тому вони в першу чергу посипають центральні вулиці Тернополя і підйоми-спуски, а після цього беруться за двори. 

Поки умови життя південним українським областям диктує потужний циклон з Балкан, Тернопільщину у найближчі дні зачепить циклон з Атлантики. Центр його нас також омине, потрапимо в периферію, а це означає, що з початком нового року він принесе в область невеликий сніг, місцями мокрий, та мороз – до мінус п’яти вдень і до мінус 15-ти вночі. Згодом трохи потепліє, проте така погода збережеться до Різдва, прогнозують синоптики.

Невеликий сніг та ожеледиця на дорогах – не аномалія, проте комунальникам роботи додає. Зізнаються, готувались до заметілей, тому техніка з посипними матеріалами та працівники напоготові з ночі. В першу чергу посипали центральні дороги і підйоми-спуски. Тут їм у поміч і інтенсивний рух автомобілів, які швидко розбивають дорогу. Інша справа – двори. До них руки у комунальників доходять пізніше. Водії не на камеру зізнаються, по місту нерозчищених чи слизьких вулиць вистачає, в основному у спальних мікрорайонах. Одну з таких, вулицю Драгоманова, знаходимо на “Дружбі”. Тут розчищено, але слизько. З’їжджати нею наш водій не ризикує. Чи слизько, питаємо і у пішоходів. Невдоволених не зустрічаємо.


Комунальники розповідають: працювати ефективніше допомагають тернополяни. Протягом дня їм телефонують люди і повідомляють, де треба посипати дорогу чи тротуар. Телефонувати просять за номером гарячої лінії міськради 1580 або 52-58-48 в управління ЖКГ.

Проте ваша безпека – у ваших руках. Тому автоінспектори просять водіїв дотримуватись правил дорожнього руху і не перевищувати швидкості, пішоходів – не перебігати дороги раптово. Про правила безпечної поведінки нагадують і рятувальники. Попри неміцну кригу, яка ще не встигла скувати Тернопільський став повністю, зимова риболовля у розпалі.