додому АТО Негайної допомоги потребують бійці 24-ї механізованої бригади

Негайної допомоги потребують бійці 24-ї механізованої бригади

611

vlcsnap-2014-09-02-16h45m40s113Допомога для бійців АТО – нагальна. Українські вояки, які змушені відступати, залишаються без найнеобхіднішого. Логістичний центр допомоги нашій армії діє щодня за адресою Збаразька,16 у Тернополі, і постійно інформує про потреби фронту. Зараз це теплі речі, медикаменти, продукти, засоби нічного бачення, а також робочі руки волонтерів, автомеханіків та поради фахівців. Тих, хто сумнівається, жертвуючи гроші, просять перевіряти особи волонтерів, зателефонувавши на склад. Усім небайдужим за допомогу дякують.

З початком нового сезону тернополяни з головою поринули в нові справи. Хтось – в роботу чи навчання, хтось – у покупки, завчасно шукає чергову пару осінніх чобіт, новий шарф або ж подарунки до святкувань. Бути щасливим прагне кожен, але того, що країна не перший місяць фактично знаходиться в стані війни, досі розуміють не всі. І замість жити звичним життям у мирному місті в цю мить наші земляки поряд з іншими українськими бійцями ціною життя стримують на сході України сусіда-агресора.

– Нагальна потреба виникла в 24 бригади, яка через певні військові обставини мусила переміститися і вони залишились буквально без нічого. Вони сплять на холодній землі, не мають ні теплого одягу, ні спальників, ні карематів. Тобто наднагальна потреба зараз для них – теплі речі, спальники, каремати. Також вони потребують великих палаток, – розповідає волонтер логістичного складу допомоги бійцям АТО Христина Феціца.

На Тернопільщині є чимало людей, для яких підтримка українських бійців нині першочергова, кажуть волонтери громадського об’єднання “Ядро”. Потребами військових воно опікується з 23 липня. Головна опора об’єднання – українці. Люди приносять речі, продукти та гроші на логістичний склад, що на гуртовні “Галант” за адресою Збаразька, 16, або волонтерам поблизу магазинів, кидають пожертви у спеціальні опечатані скляні банки. Організатори звітують про гроші, зібрані за півтора місяця.


– По цих банках було зібрано 170 тис 15 коп, 56 дол, 55 євро і 150 фунтів… Є гроші, які люди приносили до нас і проходили по актах, це сума в 158 тис 264 грн, 1129 дол, 320 фунтів і 370 євро. Це гроші і від закордонних меценатів, і від заробітчан, які багато нам присилають посилок, – каже завідувач логістичного складу допомоги бійцям АТО Тарас Герман.

Десятки тисяч гривень жертвують підприємці. Проте потреби – не менші: від дороговартісних тепловізорів до спідньої білизни.

– Потрібна термобілизна, бо йдуть холоди, теплі шкарпетки, форми, утеплені кросівки і берци осінньо-зимові, балаклави, тактичні рукавиці,  пухові жилети, але легенькі, щоб можна було під бронежилет одягнути, дощовики прорезинені англійські, гумові чоботи, бушлати, – говорить Христина Феціца.

А ще – військові куртки, штани під форму, теплі, але легкі светри, бажано темних або кольорів хакі. З продуктів – м’ясні і рибні консерви в металевій тарі. Незмінна потреба в медикаментах: кровоспинних, знеболюючих та противірусних, а також в автомобілях. Останніми опікуються автомайданівці. Кілька відправлених авто вже згодились на фронті.

– Перший був бус для вивозу поранених для медиків на Київ, вони дообладнали, він на передовій служить. Друга машина поїхала на “Айдар”, бус, третя – Рено Мінівен, ще один Мінівен стоїть чекає виїзду, 4-5 числа він поїде на Київ, – пояснив голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан”.

Ще кілька автомобілів відправлять на фронт невдовзі, в тому числі і куплений підприємцями, а також броньований Мерседес, який зараз переобладнують. Потрібні і робочі руки майстрів. Волонтери будуть раді будь-якій допомозі. Кожен з них має відповідні документи з мокрою печаткою, перевірити особу можна, зателефонувавши на склад. Ємкості для збору грошей – це лише 3-літрові скляні банки, обов’язково опечатані та проштамповані. Список необхідних речей можна дізнатись і на сайтах та за номерами телефонів, які ви бачите на екрані. Невдовзі планують створити і гарячу лінію.