додому АТО Негайно ввести воєнний стан у зоні АТО вимагають депутати Тернопільської облради

Негайно ввести воєнний стан у зоні АТО вимагають депутати Тернопільської облради

630

vlcsnap-2014-09-02-17h42m15s255Негайно ввести воєнний стан у зоні бойових дій на Донбасі – відповідне звернення до Президента України, до Верховної ради та РНБО сьогодні прийняли депутати Тернопільської обласної ради. Голосуванню передували виступи учасників боїв на Сході країни. Вони запевняють – антитерористична операція на Донбасі уже давно перетворилася на справжню війну.

– Я сьогодні мав їхати туда. Вчора я передзвонив, додзвонився до командира роти Жака. Він, по інтернеті можете найти, він вивів 72 чоловіки звідти. І поранені і різні. Він сказав мені такі слова, даю вам дослівно: “Льова, дорогенький мій Льова, сюда не можна чого їхати. Тут повний..”, вибачайте, не буду вже казав.  Там война йде, ви розумієте що война? Ви сидите і вас нікого не зачепила війна. Мене зачепила, бо з мої роти залишилось чотири чоловіки, – розповів боєць батальйону “Донбас”, доброволець, майданівець, уродженець села Носів Підгаєцького району Микола Озарук.

– Скільки було?

– Сто чоловік. Сто! Сто чоловік з мого батальйону ще в полоні.

І воюють захисники України не із власним народом, в якого нізвідки взялися установки “Град” і “Смерч”.

– Один снаряд 300-міліметрового калібру, реактивний снаряд, який покриває площу 400-600 метрів. Він може бути осколочно-фугасним, коли осколки пробивають будь-яку броню крім надзвичайно важко броньованих танків. Вглиб любого укриття проникають не менше ніж на півтора метра. І це може бути напалмовий снаряд, який спалює все живе на площі 400-600 метрів, це тільки один снаряд. Повного залпу вистачає на те, щоб перетворити 70 гектарів у море вогню. І сьогодні наших бійців обстріляли із цієї залпової установки, – каже доброволець, учасник АТО, депутат Тернопільської облради, фракція ВО “Свобода” Андрій Русенко.

Фракція ВО “Свобода” в Тернопільській облраді ініціювала голосування за звернення до Президента України щодо негайного запровадження в зоні проведення антитерористичної операції воєнного стану. Після обговорення і внесення низки поправок до запропонованого проекту звернення, депутати тернопільської облради проголосували за.

– За 73, проти – 0, утримались – 1, не голосувало – 0. Рішення прийнято. Ми відправим і в РНБО і Президенту, як верховному головнокомандувачу і в Верховну раду.

Негайне введення воєнного стану у зоні бойових дій на Донбасі дозволить, вважає більшість у сесійній залі, змобілізувати усі ресурси країни, від економічних, технічних і до людських, задля спільної мети – вибити з української землі російських окупантів.