додому суспільство Не завжди водії винні у аваріях, де гинуть пішоходи

Не завжди водії винні у аваріях, де гинуть пішоходи

331

10 пішоходів загинуло на дорогах Тернопільщини з початку цього року. При цьому не завжди винуватцями аварій були водії, каже начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області. Аби нагадати пішоходам, як вберегти себе від трагедії на дорозі, від сьогодні і до 18 жовтня державтоінспекція проводить відповідні профілактичні заходи.

У 2013 році на дорогах області вже сталося 56 аварій за участі пішоходів. У них 10 людей загинуло, 48 отримали травми. Державтоінспекція вкотре нагадує пішим учасникам дорожнього руху прості правила, аби убезпечити себе від аварії.

– Відповідно до правил дорожнього руху, пішоходи повинні здійснювати перехід вулиці тільки по пішоходному переході, але все ж таки під час переходу впевнитися, що даний перехід вулиці буде безпечний. Водії при  цьому повинні, під час приїзду до пішоходного переходу зменшити швидкість руху свого транпортного засобу, щоб в разі потреби вони могли його в любий

момент зупинити, – каже начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Василь Барановський.

ЧИТАТИ ЩЕ:  Аварії на пішоходних переходах – явище не поодиноке

За перехід вулиці у невстановленому місці або на червонеё світло, передбачається штраф від 51 до 85 гривень. Також увагу пішоходів звертають на те, як поводитися у темну пору доби, яка із приходом осені починається відчутно швидше.

– Не рухатись по проїзній частині, так як водій при зустрічному роз'їзді не завжди може побачити даного пішохода. Бажано, щоби пішоходи на одязі мали світло-повертаючі елементи, щоб його було видно. Поза населеними пунктами рух пішоходів здійснюється по тротуарах. Якщо ж тротуари відсутні – по обочині проїзної частини, назустріч транспортним засобам. Це для того потрібно щоб пішохід міг візуально бачити рух транспортного, його характер руху, – радить Василь Барановський.

Профілактичні заходи із пішоходами державтоінспекція проводитиме до 18 жовтня.