додому благоустрій Не залишати автомобілів на вулицях та у дворах будинків просять комунальники тернополян

Не залишати автомобілів на вулицях та у дворах будинків просять комунальники тернополян

510

Не залишати автомобілів на вулицях та у дворах будинків просять комунальники тернополян. Зайвий транспорт заважає їм розчищати засніжені дороги. Попри це, після вчорашнього снігопаду більшість вулиць та дворів міста уже прибрані. Адже зі сніговими заметами комунальні служби Тернополя борються спільно.

Сильний сніг та хуртовини змусили комунальні служби Тернополя змінити звичну схему прибирання міста. Скарги від тернополян, кажуть комунальники, є, однак не більше, ніж зазвичай. За розуміння людям дякують і в свою чергу гав не ловлять. Працюють у посиленому режимі. Тому й проблемних територій у місті поменшало. Вулиці та двори Тернополя розчищає міська шляхово-експлуатаційна дільниця, а також підприємства, які обслуговують житловий фонд. Спочатку взялись за центральні дороги. Тепер перейшли до решти вулиць, дворів та тротуарів. Допомоги потребують і дитячі садки міста.

Анна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради: "На сьогоднішній день було доручено ще підприємствам, які обслуговують житловий фонд, допомогти очистити дитячі садочки. 27 садочків. 10 на сьогодні вже прибрано і по інших вже працюють люди. Тільки один садочок ми не можемо помогти по Степана Будного, 26. Техніка туди просто не доїжджає".

Погода ускладнює роботу й водоканалівцям. Вони ж мусять працювати ще активніше. Якщо вода потрапить на дорогу, може утворитись ожеледиця.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "На даний момент на контролі знаходиться одна серйозна аварійна ситуація в районі степана Бандери і Коновальця. Проте ми другий день працюємо, думаю, сьогодні маємо закінчити цю роботу".

Аварій на водопровідних мережах може побільшати, коли при стабільних 15-20 градусах морозу грунт почне промерзати. Під загрозою – й не достатньо утеплені колодязі.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Також проблеми можуть бути в нових будинках, не повністю заселених, де є індивідуальні системи опалення, відповідно не повністю опалюється будинок. Є простір, де температура нижче нуля всередині будинку, відповідно можуть замерзати стояки. Також до нас звернень з цього приводу поки не надходило".

В звичному режимі їздить і більшість громадського транспорту.

Ігор Мединський, начальник управління транспорту та зв'язку Тернопільської міськради: "43 одиниці тролейбусів, 207 автобусів виїхали відповідно до затвердженого графіку руху. Проблемних питань немає, стараємось перевозити. Проводили протягом 4 днів зранку моніторинг по пасажиропотоку, повністю справляється та кількість з пасажиропотоком, який є на зупинках пасажирського транспорту.

Щоправда проїхати громадському транспорту вдається не всюди. Особливо тролейбусам.

Андрій Мастюх, директор КП "Тернопільелектротранс": "Дев'ятий пішов, але через Стуса він не зміг пройти. Один пішов – застряг там, стоїть. То ми його розвернули по 15 квітня… Стоїть в нас дві машини також на "Епіцентрі", по вулиці Морозенка не можем пустити рух. – По Морозенка чому? – Слизько.

Світлана Поважна, начальник сектору організації: "По місту єдине питання зараз – Богдана Хмельницького. Тому що підйом-спуск. На даний час ожеледиця там дуже серйозна і для маршрутних транспортних засобів. Я сюди їхала, то вже є аварійні ситуації".

Загалом ситуація на вулицях Тернополя під контролем, запевняють чиновники. Проте свої корективи може внести сніг, який на завтра знову прогнозують синоптики.