додому Новини Не залишайте свої автівки там, де це заборонено

Не залишайте свої автівки там, де це заборонено

703

daiНе залишайте свої автівки там, де це заборонено. На деяких вулицях у центрі Тернополя порушення правил зупинки й стоянки – масове явище, кажуть у державтоінспекції, і нагадують водіям про відповідальність.

При в’їзді на бульвар Тараса Шевченка у Тернополі висить знак, який забороняє залишати автівку на одному з узбіч дороги. Втім, зазвичай, автівки тут стоять по два боки. Така ж ситуація біля РАГСУ, й це не єдині вулиці в місті, де водії неправомірно залишають свої автівки, й цим ускладнюють проїзд. Це також може у будь-який момент завадити, наприклад, швидкій чи пожежній вчасно доїхати на виклик. Не нехтують водії й зупинками своїх автівок у зонах пішохідних переходів.

– Це утруднює рух пішоходів і наражає пішоходів на небезпеку, так як виходячи з-за автомобіля, пішохід не може бачити транспортний засіб, який наближається до переходу, – розповідає начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області Василь Барановський.

На водіїв, які порушують правила зупинки й стоянки, працівники ДАІ складають адмінпротоколи. Передбачений штраф до 300 гривень.


– Працівниками державтоінспекції неодноразово на таких водіїв складалися адмінпротоколи, вірніше, регулярно складаються протоколи , але все ж таки дані заходи водіїв не дисциплінують, – каже Василь Барановський.

Також проблема – для складення протоколу має бути сам водій, якого дочекатися біля залишеної із порушенням автівки вдається не завжди. Відтак державтоінспекція просить водіїв бути взаємоввічливими й виконувати вимоги знаків і дорожньої розмітки.