додому надзвичайне Не виходити на кригу вкотре радять рятувальники

Не виходити на кригу вкотре радять рятувальники

542

Не виходити на кригу вкотре радять рятувальники. Через плюсову температуру вдень лід на водоймах Тернопільщини впевнено тоншає. А ще з кожним днем він стає крихким та не міцним. Цього року рятувальникам Тернопільської області уже довелося рятувати людей, які провалились під кригу. Одна людина загинула.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільскої області: "5 лютого, це в Зборівському районі знайшли потонулого чоловіка 64 року народження, в річці Нестерівка, це Зборівський район. Ну, причина смерті невідома. Але, нещасних випадків ми маємо з летальним ісходом, це одна людина, але маємо два врятованих чоловіка, це працівниками рятувально-водолазної станції в місті Борщові".

На Тернопільському ставі товщина льоду близько 40 сантиметрів. Щодня тут можна побачити десятки рибалок. Вони кажуть – рибалити на ставі нині абсолютно безпечно.

Сергій, рибалка: "Лід ще скільки, сантиметрів 40 є, а то й більше, такщо ще довго можна рибачити, в залежності від температури, якщо мінусова буде, то можна ще".

Рятувальники ж закликають до обережності, оскільки нинішня крига хоч і товста, але далеко не міцна.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільскої області: "Крепка крига є блакитного кольору. Вже біла крига, вона є в два рази, ну я маю в віду, слабша від цієї криги. На даний момент крига утворювалася така що випав сніг, і утворилась ця снігова каша, потім замерзло і вона не є такою міцною".

Безпечною для перебування однієї людини вважається крига товщиною 5-7 сантиметрів. Теперішній не міцний лід, нагдує Василь Козак, мав би бути у двічі товстішим.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільскої області: "Хотіли б звернутися не тільки до жителів міста Тернополя, до рибаків, до дітей, до дорослих, що на даний момент річки вже вскрилися, криги на річках немає. Навіть і крига скресла на Дністрі, але осталася ше біля берегів і ми би рекомендували не виходити в таких місцях рибалкам, що б не бурити отвори один близько біля одного, не збиратися масово біля цих отворів, як буде вже танути крига".