додому Новини Не маємо права забути: найтрагічніші дні масових розстрілів на Майдані

Не маємо права забути: найтрагічніші дні масових розстрілів на Майдані

438

20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми згадуємо найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності у 2014 році. Тоді у боротьбі за свободу й гідність загинули 107 людей. 20 лютого – день, коли масовим розстрілом мітингувальників у центрі Києва та вторгненням спецпризначенців на територію Автономної Республіки Крим росіяни розпочали неоголошену війну проти нашої держави. Своє життя віддали і жителі Тернопільщини. Їх сьогодні згадували у Тернополі.

Сміливі українці десять років тому вийшли на мирний протест на Майдані Незалежності у Києві. Згодом мітинг перетворився на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни. Події з 18 до 20 лютого 2014 року стали найкривавішими під час Революції Гідності. У ті дні силовики режиму Віктора Януковича вбили 107 протестувальників. Герої були різні за віком, національністю, освітою, статтю, релігійними чи політичними поглядами. Серед них і семеро жителів Тернопільщини.

“Що може відчувати батько, який втратив дитину? Що може відчувати мама, чоловік, дружина? Це біль, великий біль. Але цей біль помножений на тисячу раз, якщо ця втрата була намарною,” – сказав Володимир Голоднюк, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

Щорічно 20 лютого в Україні вшановують Героїв Небесної Сотні. У десяту річницю цих подій у Тернополі також згадали подвиги українців та помолилися за тих, хто віддав своє життя за вільну та незалежну Україну. Саме у день, коли відбувся масовий розстріл протестувальників у центрі Києва, росіяни розпочали неоголошену війну проти нашої держави.

“Пам`ять про тих, хто загинув, ми маємо берегти завжди. Дякуючи їм, ми сьогодні тут. Це обов`язок кожного – прийти вшанувати їх пам`ять. Велика шана і дяка батькам, які виховали тих героїв. Тому що все йде зі сім`ї”, – зазначила Оксана Василів, вихователька і класна керівниця фахового коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя.

Шана та вдячність Героям Небесної Сотні – відважним людям, які не злякалися, не скорилися і боролися за свободу України у 2014 році. Памʼятаймо їхній подвиг заради вільного майбутнього нашої країни.