додому культура Не лише зброєю, але й пензлем воює за Україну Сергій Пущенко

Не лише зброєю, але й пензлем воює за Україну Сергій Пущенко

669

Не лише зброєю, але й пензлем воює за Україну Сергій Пущенко. Навесні 2015-го митець поїхав обороняти кордони нашої країни на Схід, там і почав працювати над створенням картин “Портрети добровольців на війні”. Експозицію Сергія Пущенка презентували у Тернополі.

Друг “Художник”. Так у зоні антитерористичної операції прозвали Сергія Пущенка побратими. І хоча він і справді митець, проте на Сході України, як і всі захисники, воював, а в моменти затишшя – писав портрети.

– Матеріали завжди заготовлені, фарба завжди з собою. На машині в мене багажник по розміру цих полотен. Таким чином я завжди упакований полотнами і папером для роботи, – розповідає автор виставки Сергій Пущенко.

З травня-2015 го року до квітня-2017-го Серій Пущенко створив експозицію зі ста десяти портретів. З них 56 виконав олійними фарбами, 54 – графічними матеріалами.

На полотнах – бійці 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора» та 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії.

– Задача була створити серію портретів одного батальйона, щоб він в історії не загубився, щоб через призму мистецтва залишився для майбутніх поколінь, – каже Сергій Пущенко.

Кожна художня робота – це історія про окремого героя. Не про видуманого, про того, який готовий віддати своє життя за Україну. Один із портретів розповідає про життя Андрія Дупака. Захисник зізнається, ідею стати героєм одного із полотен сприйняв неохоче.

– В 2014-2015 році ніхто не хотів, щоб десь висвічувалось. Тому що ми були добровольці. Ми один одного навіть не знали по прізвищу, по іменах. А коли художник сказав, шо це все для історії, для дітей, та для нас всіх воно важливо, для українців, шо дійсно на фронті були добровольці, які дійсно захищали свою землю, – говорить командир автомобільної роти окремого 5-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Дупак “Кум”.

На зворотній стороні кожного полотна воїни-добровольці залишили написи – мотивації до життя та боротьби, побажання та заклики. Саме цими висловами і підписані портрети захисників. На експозиція триватиме у виставковому залі Тернопільської Національної спілки художників України до кінця грудня. За адресою вулиця Сагайдачного, 13,