додому Новини Не дорога, а руїна: мешканці Мишкович скаржаться на шлях, що з’єднує їх...

Не дорога, а руїна: мешканці Мишкович скаржаться на шлях, що з’єднує їх із іншими населеними пунктами

2146

Не дорога, а руїна – так називають мешканці Мишкович Тернопільського району шлях, що з’єднує їх село з Прошовою, Скоморохами та іншими населеними пунктами. Люди скаржаться: через ями тут неможливо ні автомобілем проїхати, ні пройти у дощову погоду, а автобуси тут не ходять вже чотири роки. Дорога була на балансі Служби автомобільних доріг області. Там пояснюють – з 1 січня 2018 року дороги місцевого значення змінили балансоутримувача. Замість Укравтодору тепер ними мають опікуватись облдержадміністрації.

Ні пройти, ні проїхати вже майже 2 десятки років не можуть мешканці села Мишковичі, що в кількох кілометрах від Тернополя. Дорогу, що сполучає село з Прошовою, Скоморохами та іншими населеними пунктами ремонтували ще з 30 років тому, хоча скільки саме, ніхто з мешканців вже й не пригадує. Півтора кілометри бездоріжжя в межах Мишкович приносять неабиякі незручності селянам.

– Мене, як і всіх жителів села Мишковичі не влаштовує стан тої дороги через те, що взагалі навіть діти до школи не можуть перейти, ні покійника в останню путь не можна провести, – розповідає мешканець села Мишковичі Богдан Лазута.

А про хворих мова взагалі не йде. Бо довезти на швидкій людину у лікарню, до прикладу з інсультом, по ось такий ямах шансів практично немає. Побачити тут легковий автомобіль – велика рідкість, хоча населення Мишкович – 2 тисячі осіб і багато людей має власний транспорт.

– Проїхати тут транспорту взагалі проблематично. Машини якісь іномарки тут взагалі не можуть проїхати. Такі вот газони, трактори, то ше їздять, а іномарки то взагалі. Треба об’їжати ше 3 кілометри кругом, щоби попасти до себе додому.

Кілька років тому через Мишковичі у Прошову, Скоморохи та інші села курсував автобус, та через поганий стан дороги, проїздив там близько року і рейс відмінили, скаржаться місцеві мешканці.

– Минулого року ми зверталися в письмовому виді, писали їм звернення, просили звернути увагу на цю дорогу. Минулого року вони приїжали представники Служби авомобільних доріг, вимірювали, робили заміри, робили обрахунки. Не можу вам зараз точної суми сказати, скільки потрібно на ремонт цієї дороги, но ми згідні були співфінансувати 50 на 50, – каже голова села Мишковичі Оксана Фарина.

У Службі автомобільних доріг пояснюють – з 1 січня 2018 року дороги місцевого значення змінили балансоутримувача. Замість Укравтодору тепер ними опікуються облдержадміністрації. Фінансування на ремонти та утримання таких шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року.

Як нам пояснили у Тернопільській облдержадміністрації – дороги на баланс щойно приймаються, це триватиме до 15 січня цього року. Ремонтуватимуть дорогу Мишковичі -Скоморохи не раніше початку будівельного сезону.