Головна Новини Не дефіцитним, а збалансованим називають фахівці бюджет Тернополя на 2016 рік

Не дефіцитним, а збалансованим називають фахівці бюджет Тернополя на 2016 рік

343

vlcsnap-2015-12-18-16h44m13s186Не дефіцитним, а збалансованим називають фахівці бюджет Тернополя на 2016 рік. Програму соціально-економічного розвитку та проект бюджету міста на наступний рік вже розглянув виконавчий комітет міської ради. На черзі – розгляд цих документів депутатами, на сесії міськради.

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради розглянув програму соціально-економічного розвитку міста та проект бюджету на 2016 рік. Документи формували на підставі діючого законодавства, за них депутати голосуватимуть під час чергового засідання сесії міськради. Відповідно до запропонованих документів у Тернополі ріст економіки сягатиме 20%, заробітна плата зросте до 3050 гривень, рівень безробіття зменшиться на %. Фахівці називають бюджет Тернополя не дефіцитним, а збалансованим.

– Бюджетні установи, які будуть фінансуватись за рахунок міського бюджету, забезпечені заробітною платою в повному обсязі на 2016 рік, заклади освіти, школи, які фінансуються з державного бюджету, забезпечені заробітною платою лише на 9,5 місяців, аналогічна ситуація з закладами охорони здоров’я, – каже заступник міського голови Тернополя Вікторія Остапчук.

У проекті бюджету на дві тисячі шістнадцятий рік передбачені гроші на безкоштовне харчування учнів – дітей учасників АТО, відкриття п’яти нових груп у дитячих садочках, 950 тисяч гривень заклали на прогаму обороноздатності міста. Наступного року і далі відкриватимуть нові амбулаторії, зокрема у двадцять сьомій школі Тернополя. Серед іншого заплановані заходи для боротьби зі стихійною торгівлею, а також відкриття нового ринку на масиві “Східний”. Для житлово-комунальної сфери, а також ремонту доріг та прибудинкових територій у проекті бюджету передбачено на вісімнадцять відсотків більше грошей, ніж цього року. Однак, не все так добре. Відповідно до проекту державного бюджету для Тернополя відсутня субвенція на погашення різниці в тарифах за комунальні послуги.

– Також, на жаль, не передбачено з державного бюджету жодної копійки на компенсацію пільгових перевезень, для пільгових категорій в громадському транспорті. Схоже на те, що Уряд планує скасувати пільгові перевезення, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

У випадку внесених змін до податкового та бюджетного законодавства, які нині пропонує Уряд, у бюджеті Тернополя зменшиться дохідна частина, а також місту передадуть додаткові повноваження, відповідно й витрати.

– Якщо в 2015 році ми говорили, що зміни, які відбуваються в податкового та бюджетному законодавстві спрямовані на децентралізацію та розвиток регіонів, то якщо будуть проголосовані зміни, які пропонуються сьогодні, то можна сказати що місто не те, що буде розвиватись, а треба буде ставити питання як місту вижити до кінця 2016 року і в яких напрямків розвитку міста треба буде відмовитись, для того, щоб забезпечити мінімальну потребу та заробітну плату бюджетникам, – розповіла Вікторія Остапчук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here