додому Новини Не було й дня, аби не приймали пологи: скільки дітей народилося в...

Не було й дня, аби не приймали пологи: скільки дітей народилося в перинатальному центрі за 2023 рік

525
Не було й дня, аби не приймали пологи. Попри непростий рік у стані російсько-української війни в стінах Тернопільського обласного клінічного перинатального центру за рік народилося понад 1700 малюків. Разом з тим, лікарі успішно виходили десятки дітей, які народилися передчасно і мали критично низьку вагу. Рекордом стала дитина, яка з’явилася на цей світ із вагою лише 520 грамів. Більше про те, яким був рік, що минає для пологового “Мати і дитина” розкаже наша Юлія Пацкаль.

Новонароджений Лука з’явився на світ вагою 4 кілограми 350 грамів. Матір малюка Наталя каже, це вже друга дитина у сім’ї. Вдома на Луку чекає старший брат Матей. З’явитися малюку на світ шляхом кесаревого розтину допомогли фахівці Тернопільського обласного клінічного перинатального центру. За 2023 рік в стінах пологового народилося понад 1700 дітей.

Попри те лікарі успішно виходили десятки дітей, які народилися передчасно і мали критично низьку вагу. Так, цьогоріч медики врятували дитину, яка з’явилась на світ із вагою лише 520 грамів. Віктор Овчарук каже, у центрі ведуть усі проблемні перебіги вагітності та передчасні пологи до 34-ох тижнів, оскільки єдині в області мають відділення інтенсивної терапії.

У планах перинатального центру на наступний рік покращувати матеріально-технічну базу пологового. Першими зустрічати та допомагати народжуватись сотням малюків.