додому Новини Навіщо полоскати горло при фарингіті?

Навіщо полоскати горло при фарингіті?

3246

Фарингіт – одне з найпоширеніших запальних захворювань практично в будь-якому віці. Він може бути викликаний вірусами або бактеріями (іноді навіть грибками) і виникати на тлі переохолодження, зниження загального та місцевого імунітету. Найчастіше його діагностують у дітей, оскільки їхня імунна система слабша за дорослу, а постійне вимушене перебування в колективах створює ідеальні умови для поширення інфекції.

Етіологічне лікування цього захворювання має починатися після ретельної діагностики, коли лікарі виявлять вид збудника і зможуть правильно підібрати препарати. Однак у легких випадках може допомогти й використання лікарських трав, таких як календула або ромашка. Вони виявляють сильні протизапальні властивості, тому можуть допомогти за звичайного катарального запалення.

Симптоми фарингіту, за яких необхідно починати полоскання:

  • відчуття сухості в горлі, постійне першіння;
  • біль під час ковтання, під час приймання їжі або спроби випити води;
  • іррадіація болю в ділянку вуха;
  • відчуття наявності в горлі грудки або стороннього предмета;
  • періодичний сухий кашель, що виникає через подразнення слизової;
  • виражене почервоніння горла;
  • набряклість задньої стінки глотки, що проявляється в її “лаковості”.

Якщо ви виявили у себе або своєї дитини перелічені симптоми, саме час звернутися до фахівця для виявлення етіології хвороби. Бактеріальні ураження потребують застосування антибіотиків, однак за вірусних буде достатньо патогенетичної терапії.

Як перший етап такого лікування можна застосовувати полоскання розчинами лікарських трав – ромашки, шавлії, календули. Вони найчастіше містять спирт для кращого прогрівання слизової, розширення судин і збільшення припливу крові. Такий механізм дає змогу прискорити процес одужання.

Як правильно полоскати горло

Щоб приготувати розчин для полоскання, необхідно, дотримуючись інструкції, додати певну кількість засобу в склянку теплої води для досягнення достатньої концентрації. Потім у порожнину рота набирається один ковток отриманого розчину. Щоб омити ним задню стінку глотки, закиньте голову назад, коренем язика закривши вхід до дихальних шляхів, а потім повільно видихайте, імітуючи вимову звуку “е”. Так ви зможете ретельно прополоскати горло і не допустити потрапляння крапель у гортань. Потім виплюньте розчин і повторіть цю процедуру кілька разів.

Описані маніпуляції лікарі рекомендують виконувати близько чотирьох разів на добу. Робити це потрібно після їди, щоб протягом деякого часу залишки засобу були на слизовій, і ви не змили їх під час ковтання.

Пам’ятайте, якщо описана терапія не приносить очікуваного ефекту, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Може знадобитися заміна лікування (наприклад, у разі приєднання бактеріальної інфекції).