Головна суспільство Навесні в Україні буде призов на строкову службу в армію

Навесні в Україні буде призов на строкову службу в армію

299

Українським юнакам призовного віку таки варто бути готовими, що весною їх призиватимуть на строкову службу в армії. Призов, про можливу відміну якого у 2013 році так багато говорили, таки буде. Військові комісаріати України уже розпочали припис сімнадцятирічних допризивників до призовних дільниць. В лютому-березні розпочнуть відбір кандидатів на строкову службу у війську, кажуть в Тернопільському обласному військкоматі.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Є Указ Президента України від 9 листопада 2012 року, яким визначено чітко на 2013 рік строки проведення призовів. Весняний призов – це квітень-травень і осінній призов – жовтень-листопад. На підставі Указу Президента є розпорядження обласної державної адміністрації від 11 грудня 2012 року про організацію в області призову громадян України чоловічої статі на строкову військову службу в квітні-травні 2013 року".

Відповідні розпорядження також уже прийняті і у районах області. Відтак військові комісаріати надалі працюють над призовом на строкову службу. Нині триває припис сімнадцятирічних юнаків до призовних дільниць. Обирати ж, хто із призовників піде служити у війську, почнуть в лютому.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Лютий-березень – це будуть заходи підготовки де буде проведення вивчення призовників, які будуть йти в армію. Будуть проведені медичні огляди і буде прийматись відповідно вже в квітні-травні рішення про їх відправку в війська. Значить, кількісного, по кількості ще в нас не доведена точна цифра, але однозначно можу сказати що призовники будуть служити в сухопутних військах, у внутрішніх військах міністерства внутрішніх справ України і в державній службі спеціального транспорту".

Очікують солдат строковиків і в одинадцятій окремій артилерійській бригаді, що у Тернополі, куди восени 2012 року юнаки на строкову службу не призивались.

Олег Лісовий, командир 11-ої окремої артилерійської бригади: "Нам надійшли керівні документи, які нас зобов'язали надати відповідні заявки для того щоб весною нас вкомплектували солдатами строкової служби. На сьогоднішній день враховуючи що весною звільняться 40 солдат строкової служби і у деяких військовослужбовців служби за контрактом закінчується контракт, відповідно ми зробили заявку на 50 чоловік і очікуємо що військові комісаріати нам подадуть цих людей".

Водночас нині артилерійська бригада, згідно з існуючим штатом посад, військовослужбовцями за контрактом вкомплектована на 98%, каже Олег Лісовий. Перехід Збройних сил на контрактну службу в Україні триває.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Планується перехід на вкомплектування військовослужбовцями за контрактом. Ну це відповідно буде рішення прийняте після того, як буде призупинений призов. Поки що чітких термінів не визначено".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here