додому суспільство Навесні в Україні буде призов на строкову службу в армію

Навесні в Україні буде призов на строкову службу в армію

416

Українським юнакам призовного віку таки варто бути готовими, що весною їх призиватимуть на строкову службу в армії. Призов, про можливу відміну якого у 2013 році так багато говорили, таки буде. Військові комісаріати України уже розпочали припис сімнадцятирічних допризивників до призовних дільниць. В лютому-березні розпочнуть відбір кандидатів на строкову службу у війську, кажуть в Тернопільському обласному військкоматі.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Є Указ Президента України від 9 листопада 2012 року, яким визначено чітко на 2013 рік строки проведення призовів. Весняний призов – це квітень-травень і осінній призов – жовтень-листопад. На підставі Указу Президента є розпорядження обласної державної адміністрації від 11 грудня 2012 року про організацію в області призову громадян України чоловічої статі на строкову військову службу в квітні-травні 2013 року".

Відповідні розпорядження також уже прийняті і у районах області. Відтак військові комісаріати надалі працюють над призовом на строкову службу. Нині триває припис сімнадцятирічних юнаків до призовних дільниць. Обирати ж, хто із призовників піде служити у війську, почнуть в лютому.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Лютий-березень – це будуть заходи підготовки де буде проведення вивчення призовників, які будуть йти в армію. Будуть проведені медичні огляди і буде прийматись відповідно вже в квітні-травні рішення про їх відправку в війська. Значить, кількісного, по кількості ще в нас не доведена точна цифра, але однозначно можу сказати що призовники будуть служити в сухопутних військах, у внутрішніх військах міністерства внутрішніх справ України і в державній службі спеціального транспорту".

Очікують солдат строковиків і в одинадцятій окремій артилерійській бригаді, що у Тернополі, куди восени 2012 року юнаки на строкову службу не призивались.

Олег Лісовий, командир 11-ої окремої артилерійської бригади: "Нам надійшли керівні документи, які нас зобов'язали надати відповідні заявки для того щоб весною нас вкомплектували солдатами строкової служби. На сьогоднішній день враховуючи що весною звільняться 40 солдат строкової служби і у деяких військовослужбовців служби за контрактом закінчується контракт, відповідно ми зробили заявку на 50 чоловік і очікуємо що військові комісаріати нам подадуть цих людей".

Водночас нині артилерійська бригада, згідно з існуючим штатом посад, військовослужбовцями за контрактом вкомплектована на 98%, каже Олег Лісовий. Перехід Збройних сил на контрактну службу в Україні триває.

Роман Галак, виконувач обов'язків військового комісара Тернопільської області: "Планується перехід на вкомплектування військовослужбовцями за контрактом. Ну це відповідно буде рішення прийняте після того, як буде призупинений призов. Поки що чітких термінів не визначено".