додому Новини Навчально-методичну конференцію хореографів провели у Тернополі

Навчально-методичну конференцію хореографів провели у Тернополі

494

vlcsnap-2016-03-21-12h15m33s674Для того, щоб покращити роботу аматорських хореографічних колективів та відділів хореографії спеціалізованих мистецьких шкіл області, у Тернополі  зібрали їх керівників. Навчально-методичну конференцію  провели у Тернопільській обласній філармонії. Для проведення творчої лабораторії запросили Мирослава Вантуха, народного артиста України, генерального директора та художнього керівника Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, який поділився досвідом та дав поради та настанови для роботи.

В навчальних закладах Тернопільщини діє 18 відділів хореографії. Мистецтву танцю навчають 26 викладачів в музичних школах та школах мистецтв, розповідають організатори конференції. Крім того в області чимала кількість аматорських хореографічних колективів.

– Основна мета конференції – це підвищення кваліфікаційного рівня викладачів навчальних закладів області та керівників аматорських хореографічних колективів. На сьогоднішній конференції ми будемо мати змогу не тільки теоретично проговорити про хореографічне мистецтво, але й показати практично, як цей відбувається процес, і починається він очевидно з найменших діток, які проходять в музичні школи, – говорить  завідувач навчально-методичного кабінету Тернопільського обласного методичного центру народної творчості  Зіновій Гірняк.

Почесний гість конференції – Мирослав Вантух, народний артист України, генеральний директор та художній керівник Національного академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

– Я вважаю, що обличчя України – це національна, народна пісня, танець, музика, слово. Без цього нація не буде мати обличчя. От Європа розгубила своє вже, на жаль. Я побував в 80 країнах світу, в багатьох по 30 разів. І я знаю, що робиться, як робиться, і як треба. І от сьогодні те, що організували саме тернопільчани, таку імпрезу, на мій погляд крайнє необхідно. Мені здається, що Тернопільська область буде в цьому відношенні першою, – каже голова національної хореографічної спілки України, генеральний директор та художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського Мирослав Вантух.

– Це направду історична подія, тому що наш колектив, це по-суті другий колектив в Україні, професійний танцювальний. І те, що сьогодні Мирослав Михайлович завітав до нас в гості, це просто свято невимовне, і ми будемо пам’ятати, і це буде записано на скрижалях історичних, що такий чоловік у нас був. Що сьогодні отримає ансамбль “Надзбручанка”, я думаю, що позитиву і бажання працювати надалі так, щоб рости, і рости, і рости, – говорить директор Тернопільської обласної філармонії, народний артист України Ярослав Лемішка.