додому освіта Навчальні заклади Тернополя уже готуються до нового навчального року

Навчальні заклади Тернополя уже готуються до нового навчального року

357

Частина вчителів –  на роботі. Завершуються ремонти, ідуть прибирання. Педагоги готують навчальний матеріал. 4 мільйони гривень отримала  цьогоріч тернопільська освіта. На 86 навчальних закладів – 36 садочків і 30 шкіл це не така вже велика сума, стверджує як очільник освітян міста, так і міський голова, але запевняють: до 1 першого вересня навчальні заклади Тернополя будуть готові.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Як ми вже обіцяли, до 1-го вересня кожен дитячий садочок має отримати щонайменше по одному новому дитячому майданчику. 3 школи – 17, 10 і 2-га отримають нові вікна. Крім того у школах будуть встановлені дитячі спортивні майданчики і проведені ремонти по заміні дахів чи вікон. Всі роботи планують виконати до 1 вересня".

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Хто у відпустках, хто  вже працює – всі готують заклади до нового навчального року, і дошкільні і загальноосвітні. Починаємо з четверга об'їзди, дві команди буде об'їжджати і школи і садочки. Я впевнена, що заклади до 1 вересня будуть готові".

Третина навчальних закладів Тернополя потребує заміни дахів, вікон, серйозніших ремонтних робіт. Щоразу, розповідає Ольга Похиляк, чиновники радяться кому дати більше грошей. Цього року у кількох школах і садочках  провели не просто косметичні ремонти.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Частину шатрового даху зробив НВК №35. Це дуже добре – вони вже не будуть нас просити на наступні роки. На фасад отримала Українська гімназія. Якщо я не помиляюсь 200 тисяч. Потім ми ще їм додавали 30 тисяч. 160 тисяч отримав навчальний заклад – медичний школа-ліцей №15. Три заклади попали в державну програму – їм буде замінено вікна на мільйон гривень".

У Тернопільському дитсадочку № 27 компенсуючого типу для дітей з вадами зору пахне фарбою і лаком, поскладаний роздатковий матеріал, готується до роботи лікувальна частина, а надворі красується новий ігровий майданчик – такий мають отримати усі дошкільні навчальні заклади міста. Учителі радіють – кажуть дітям після занять дуже хочеться побігати і погратись. Чекають дітвору з нетерпінням.

Ганна Рохман, вчитель-дефектолог садка № 27 компенсуючого типу для дітей з вадами зору: "З гарним настроєм, хочу побаджати їм міцного здоров'я, сил і терпіння".

Цього року Свято знань припадає на неділю. У Міністерстві освіти рекомендують його на будень не переносити.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Перший дзвоник – перше вересня. Це буде урочиста частина, а вже навчальний процес почнеться з понеділка, 2 вересня".