додому Новини Нацрада закликала Disney додати у міжнародну версію “Оскара” нагородження “20 днів у...

Нацрада закликала Disney додати у міжнародну версію “Оскара” нагородження “20 днів у Маріуполі”

396
HOLLYWOOD, CALIFORNIA - MARCH 10: (L-R) Raney Aronson-Rath, Mstyslav Chernov, Michelle Mizner and Derl McCrudden pose with the award for Best Documentary for "20 Days in Mariupol" during the Governors Ball during the 96th Annual Academy Awards at Dolby Theatre on March 10, 2024 in Hollywood, California. (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення надіслала лист до The Walt Disney Company з проханням додати в міжнародну версію цьогорічної премії “Оскар” фрагмент із номінацією “Найкращий повнометражний документальний фільм”.

Лист оприлюднили 12 березня у соцмережі.

“Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. В цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни”, — йдеться у повідомленні.

“20 днів у Маріуполі” отримали “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм — це перша перемога на премії для України. У своїй промові Чернов заявив, що хотів би, аби не довелося знімати цей фільм, щоби Росія не нападала на Україну.

11 березня на телеканалі Суспільне Культура був запланований показ міжнародної скороченої версії. Але команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє в отриманих матеріалах.

Команда Суспільного висловила своє обурення організаторам, а замість скороченої версії для українських глядачів показали повну версію, що була в прямому ефірі в ніч проти 11 березня.