додому Головні Національне військове кладовище буде збудоване на Київщині

Національне військове кладовище буде збудоване на Київщині

718
Національному військовому меморіальному кладовищу передали в постійне користування земельні ділянки в Київській області. Міністерство у справах ветеранів заявило, що відтепер розпочнеться динамічний розвиток проєкту.
Про це йдеться на сайті Мінветеранів.

Дві ділянки розташовані в поблизу села Мархалівка Гатненської територіальної громади. Загальна площа становить понад 265 гектарів, з яких більше ніж 120 гектарів безпосередньо займатимуть поля для поховань, колумбарій, крематорій, релігійні споруди, музейний комплекс та інші об’єкти для почесних поховань захисників та захисниць.

На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які загинули на війні.

Раніше в Міністерстві культури пропонували розмістити кладовище на виїзді з Києва в Биківнянському лісі. Там уже створено Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де поховані жертви радянських репресій.

Однак у заповіднику сказали, що на території Биківнянського лісу неможливо побудувати меморіальне кладовище в найкоротші терміни. Частина лісу, у якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути невиявлені поховання, пояснюють у заповіднику.

Тож тепер меморіальне кладовище планують створити на території Гатненської громади Київської області. В уряді стверджували, що проєктування кладовища мають завершити до 30 липня 2025 року.