додому Новини Нацбанк ввів в оббіг пам’ятну монету, присвячену об’єкту спадщини ЮНЕСКО

Нацбанк ввів в оббіг пам’ятну монету, присвячену об’єкту спадщини ЮНЕСКО

373

Національний банк України випустив нову монету, присвячену українському борщу –  об’єкту нематеріальної культурної спадщини.

Про це повідомили на Fb-сторінці Національного банку України.

“Ця страва давно вийшла за межі кулінарного мистецтва, ставши справжнім культурним феноменом всередині України та за її межами. Він близький та зрозумілий кожному українцю – чи то з безкраїх степів Херсонщини, чи то з-за порогів широкого Дніпра, чи то з високих карпатських гір. Його готують наші воїни-захисники на передовій у польових кухнях, його готують на тимчасово окупованій Донеччині та у Криму,” – зазначити у дописі.
На аверсі монети розміщено:
  • угорі малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом:  УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023;
  • номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ;
  • унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України;
  • у центрі зображено господиню під час приготування українського борщу на тлі печі, що символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу.
На реверсі монет розміщено стилізовану композицію, що наповнена традиційним українським колоритом та побутом:
  • у центрі зображено тарілку з борщем, що неначе “бурхливе озеро” символізує глибинну українську культуру і традиції, напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук).

Більше про монети можна дізнатися за посиланням: https://is.gd/fshIjc