Головна культура “Наталка-Полтавка” повертається у репертуар тернопільського театру

“Наталка-Полтавка” повертається у репертуар тернопільського театру

514

"Наталка-Полтавка" повертається у репертуар тернопільських шевченківців. Востаннє ставили виставу ще у 2010, цьогоріч же нею закриють театральний сезон. Режисер-постановник – традиційно для української класики – народний артист України, львів'янин Федір Стригун.

– Пам'ятаю свою Наталку-Полтавку, в нас в селі грали старші дядьки і тітки. Я до цього часу пам'ятаю, як я плакав, як я сльози витирав, соплі, – розповідає режисер-постановник, народний артист України Федір Стригун.

Режисер-постановник Федір Стригун пригадує, як його силоміць притягли на його першу "Наталку-Полтавку". Зараз же, говорить, дивився би цілий день. Коли у наших театрах перестануть показувати цю виставу, не стане і України, переконаний режисер. У Львові за його постановкою вона йде вже 22 роки. У репертуар Тернопільского театру після чотирирічної перерви повертається знову із оновленим акторським складом.

– Ця вистава і ця тема, і Котляревський робить нас глибшими, благороднішими, добрішими, розумнішими, а саме головне – духовнішими.

Ця п'єса Котляревського завжди привертала увагу глядачів красою народних характерів та пісенністю їхньої мови. А більш антикорупційної вистави, говорить Федір Стригун, знайти неможливо.

– Заспівали "Де ти бродиш, моя доле…", а я кажу: це плач корупціонера. І стільки в цьому гумору, де ти бродиш, моя доле, і де ж ти? Чи з купцями ділиш бариші? Це так гарно! Це так глибоко! І з гумором, і без зла. Бо ми, українці, ми взагалі не злий народ,

Може в цьому наша найбільша трагедія – в українській доброті. Хоча саме її режисер вважає і найбільшою зброєю. У "Наталці-Полтавці" Котляревського, переконаний режисер-постановник, генетичний код нашої нації. Це не трагедія, а притаманний нам світлий сум.

– Люди хочуть оптимізму, люди хочуть світла попереду, люди хочуть гумору, люди хочуть бачити величність людини, а не її НИЦІСТЬ.

"Наталка-Полтавка" буде також такою собі даниною пам'яті. Це остання сценографія Казимира Сікорського, аранжування – теж вже померлого Євгена Корницького. На прем'єру театрали запрошують 29 червня, 2, 3 липня, та 6 липня – останній день театрального сезону.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here