додому благоустрій Наступного року будинок на Руській, 10, де осипаються балкони, відремонтують

Наступного року будинок на Руській, 10, де осипаються балкони, відремонтують

826

13 листопада у службу новин телеканалу TV-4 звернулися мешканці Руської, 10 у Тернополі. Люди розповіли, що будинок в аварійному стані, особливо балкони, які обвалюються і можуть будь-якої миті впасти на голови мешканців чи перехожих. Розуміння зі сторони ЖЕКу люди не знайшли, бо попри обіцянки відремонтувати балкони у 2013 році віз і далі там. Наш кореспондент Марічка Пачковська зустрілась із керівником ЖЕКу, який обслуговує будинок на вулиці Руській, 10.

Марія Дудар, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Скарги маю відносно балконів. Балкони наші дуже, я навіть не пам'ятаю, коли їх ремонтували. І на балкон страшно вийти. Бо як я виходжу на балкон, то з верхнього балкона, з 47 квартири, падають уламки, такі камінці падають на голови. А мусиш на балкон вийти, бо білизну повішати, щось поставити".

Скарги має не лише пані Марія. Мешканці нарікають на роботу ЖЕКу, бо вже рік чекають на ремонт балконів, дашків над під'їздами і ринв. Директор підприємства, яке обслуговує будинок на Руській, 10 каже, що справді цього року мали відремонтувати балкони, але забракло грошей.

Михайло Лучко, директор ТОВ "Мрія", яке обслуговує будинок на Руській,10: "На цей рік включений в титульний список Руська, 10, розроблено проектну документацію. Але у зв'язку з відсутністю бюджетних коштів, капітальний ремонт балконів буде перенесено на 2014 рік. Один із перших об'єктів. Вже розроблена проектно-кошторисна документація, всі матеріали у відділі технічного нагляду готові. Для того, щоб можливо було розпочати капітальний ремонт балконів".

Михайло Лучко каже, таких будинків, які потребують капітального ремонту, у Тернополі багато. Особливо це стосується центральної частини міста: будівлі дуже старі і поступово руйнуються. Наприклад, у підпорядкуванні підприємства "Мрія" є більше 150 домів, а середній їхній вік 57 років.

Михайло Лучко, директор ТОВ "Мрія", яке обслуговує будинок на Руській,10: "Ми стараємося робити все можливе для того, щоб якимось чином робити і поточний ремонт. Ми міняємо стояки холодної води за цими адресами. Ми міняємо і каналізації, і випуски каналізацій. І стараємося все робити для того, щоб якимось чином поправити загальний стан цих будинків".

Гроші, які люди оплачують за послуги ЖЕКів, йдуть на поточний ремонт будинків, кажуть у міськраді. Капітальний ремонт – з міської казни.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Поточний ремонт здійснюється за рахунок оплати за житлово-комунальні послуги, за утримання житлового фонду. Натомість капітальні ремонти здійснюються за рахунок власника будівлі. Якщо вони не передані ОСББ, то відповідно власником є міська рада".

Наступного року будинок на Руській, 10 відремонтують – так нас запевнив директор товариства "Мрія". У планах підприємства – ремонт балконів, заміна стояків холодної води і каналізації.