додому надзвичайне Наслідки снігової стихії на Тернопільщині долали впродовж вихідних

Наслідки снігової стихії на Тернопільщині долали впродовж вихідних

277

Наслідки снігової стихії на Тернопільщині долали впродовж вихідних. 23, 24 березня з допомогою спеціальної інженерної техніки розчищали дороги у Бучацькому, Теребовлянському та Кременецькому районах. Рятувальники діставали зі снігу вантажні та легкові автівки, допомогали медикам швидкої допомоги довозити людей до лікарень. Відновити електропостачання до кількох десятків сіл області енергетикам вдалось 23 березня пообіді.

Негода минулої п'ятниці залишила без доїзду більш як 300 сіл Тернопільщини, кілька десятків населених пунктів були без електропостачання. 168 автомобілів, легкових, вантажних та машин швидкої допомоги, вдалось відбуксирувати зі снігових заметів.

Олена Воробець, помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області: "В сумі було здійснено у ці вихідні більше як 80 виїздів, 70 з них стосувались допомоги автотранспорту, які потрапили у складну ситуацію через снігові перемети на автогляхах. Відбуксировували і легкові автомобілі, і автобуси, рейсові пасажирські, в яких знаходились і діти, і люди похилого віку. Також швидкі допомоги, в яких були хворі, дрібні діти".

Серед них – двійнята із села Серетець Зборівського району, немовлятам було 20 днів і вони потребували негайної медичної допомоги. Швидка, не доїхавши 4 кілометри до села, застрягла в снігових заметах.

Олена Воробець, помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області: "На допомогу під'їхав КАМАЗ з черговим караулом аварійно-рятувальнного загону спецпризначення, і взявши на свій транспорт  медиків швидкої допомоги, вони добулись до дітей і в супроводі наших рятувальників дітей було доставлено до Тернопільської дитячої обласної лікарні, де зараз діти обоє перебувають на лікуваннні". 

Таких випадків у ці вихідні було чимало, розповідають рятувальники, усі закінчились благополучно. Станом на сьогодні в області ще залишаються села, під'їзду до яких досі немає.

Олена Воробець, помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області: "Є населені пункти, віддаленні села, хутори, але їх кількість постійно зменшується, бо робляться роботи у цьому напрямку".

Не тільки снігові замети, а й сильні морози наробили чимало лиха: за ці вихідні шестеро мешканців області потерпіли від переохолодження, троє з них загинули. Тим часом працівники Державтоінспекції 23 березня розблокували проїзд великовагового транспорту в напрямках Львова та Рівного.  Загалом на дорогах області у п'ятницю, 22 березня, через негоду інспектори зупинили 239 вантажних автомобілі.