додому надзвичайне Наслідки снігопадів на Тернопільщині продовжують ліквідовувати

Наслідки снігопадів на Тернопільщині продовжують ліквідовувати

515

На Тернопільщині продовжують ліквідовувати наслідки снігопадів. Частина головних доріг області досі засніжена, в деяких напрямках проїхати нині неможливо. Окремі маршрути приміського автобусного сполучення також не відновлено. Основні дороги Тернополя прочищені, але через відгорнутий набік сніг є завуженими, що спричиняє чималі затори транспорту. Комунальники міста поступово вивозять нагорнутий сніг. Також взялися до прибирання бічних вулиць і прибудинкових територій у спальних районах.

Тернопільські комунальники вкотре закликають власників автомобілів забрати автівки з дворів, бо залишений транспорт унеможливлює проїзд очисної техніки, прибирати прибудинкові території вручну не лише важче, а й значно довше. Нагадують також мешканцям приватних секторів – прибирати сніг вони повинні самі.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Згідно правил благоустрою, якщо знаходиться будинок навпроти будинку, то дорога прибирається до осі, тобто мешканці повинні прибирати це самі. Однак, враховуючи, що снігу було багато і окремі вулиці не так просто прибрати, то мешканці дзвонять і ми надаємо посильну допомогу в прибиранні безкоштовно".

Головні вулиці Тернополя розчищені, але проблема заторів залишається, нарікають водії.

Степан, водій таксі: "Засніжені дороги трохи. Ну, зверха почистили, але ж під низом лід. Через то машини буксують, ну і важко тому їздити, через то і пробки утвоюрються. Біля базару звичайно, Острозького, шостий магазин, від ЖД-вокзалу до шостого магазину дуже пробки".

Проблемно у місті проїхати також вулицями Протасевича, Текстильною, Микулинецькою та Степана Будного. Головна причина, кажуть у ДАІ, що сніг розгорнули, але не вивезли, тому дорги завужені, що зменшує їх пропускні можливості. Покращити ситуацію, як і належить, взялися комунальні служби. Оскільки вісімнадцятого грудня відкривали головну ялинку області, то сніг найперше вивезли із Театрального майдану та вулиці Сагайдачного, що далося нелегко, кажуть комунальники, адже через затори по місту вантажівки зі снігом не мали проїзду.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Ми звернулися до вулиці, мешканців вулиці Білецька, щоби нам відкрили доступ, там такий ланцюг висить, до майданчика, який знаходиться поруч з ними. Нормально сприйняли і ми вивезли сніг саме туди. Я хочу сказати, що тернополяни нормально до цього відносяться і допомагають. Також такий цікавий випадок, на вулиці Листопадовій чистимо дорогу, підходить двоє молодих людей : "Можна ми покидаєм сніг?". Дали лопати – пропрацювали дві години, подякували і пішли. Тобто, є різні такі цікаві моменти і ми хочем подякувати".

Основні роботи із прибирання снігу в Тернополі проводять вночі, коли на дорогах міста менше транспорту.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "На цю ніч ми знову плануємо вивіз снігу. Сніг буде вивозитись практично кожної ночі. Зрозуміло – це вулиця Острозького і всі завужені частини. Нам треба центр, він є найпроблемніший щодо вивозу, тому в першу чергу будемо забирати це. На даний час, я вже сказав, культові споруди  вже очищені, такі лобні місця вже очищені. Будем очищати всі дальше вулиці. Я думаю що, на даний час задіяно досить багато техніки, є техніка сучасна, гарна, тому піде це швидко".

Проблемним залишається проїзд на окремих головних дорогах області. Перебої із рухом транспорту на об'їзній Тернополя в напрямку Глибочка, досі не прочищена дорога Кременець – Біла Церква. Проблеми також у напрямку Тернопіль-Бучач-Івано-Франківськ, куди ще вісімнадцятого грудня транспорт проїжджав задовільно. Вранці дев'ятнадцятого грудня вдалося відкрити дороги Тернопіль-Ланівці і Тернопіль- Почаїв. Відкритий також напрямок Острів-Кременець-Радовилів. Розчистили врешті дорогу з кордону Тернопільщини до Хмельницька. Через замети на окремих дорогах області повноцінну роботу досі не може відновити Тернопільский автовокзал.

Марія Чернявська, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "- На даний момент ше дуже багато ліній не відкрито.
– Які саме?
– Саме Бучач, іде через Теребовлю, Копичинці на Чортків. Закрито Підгаєцький напрямок, сюди як на Купчинці, як на Золотники, тут взагалі не прочищено. На Заложці, на Почаїв, взагалі без, неможливо навіть вступити ногою, на Броди, ну то так дальше туди на Броди, в сторону Сатанова, сюди за Гримайловим на Сатанівські, Городоцькі напрямок, на Чимирівці, туди дуже, так само, дуже занесено".