додому суспільство Народну раду, яку завтра планують легітимізувати, створять сьогодні у Тернополі

Народну раду, яку завтра планують легітимізувати, створять сьогодні у Тернополі

746

"Президент скаже повіситись – повішусь". Такі слова почув керівник Штабу національного спротиву Володимир Стаюра, коли зателефонував до голови Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна. Телефонували до керівника області сьогодні під час ранкових подій у Тернопільській ОДА. Люди, які ввечері 23-го січня ввійшли у приміщення Тернопільскої облдержадміністрації та вимагали зустрічі з головою адміністрації, продовжують там знаходитись.

Володимир Стаюра номер до голови Тернопільської облдержадміністрації набрав привселюдно та увімкнув гучномовець на телефоні.

Телефонний діалог:

– В якій ви лікарні знаходитесь Валентин Антонович?

– Ну я, вчора в мене тиск піднявся після обіду, ходи, ходив, ходив, а вже сьогодні..

– Валентин Антонович, ви можете нам сказати, чи ви готові написати заяву на звільнення?

– Ні. Якщо мені Президент скаже, я зразу напишу.

– Тобто ви служите дальше Януковичу, незважаючи на ті вбивства?

– Він мене призначив. – Ми розуміємо, просто ми звертаємось до ашої людської, ви служите Януковичу?

– Скаже Президент, щоб я написав заяву, я зразу напишу.

– А якщо він скаже вам повішатися, Ви будете вішатися?

– Якщо скаже повішатись, я повішаюсь.

– Зрозуміло.

Попри інформацію, що голова ОДА Валентин Хоптян  захворів, люди продовжують залишатися у приміщенні облдержадміністрації, та вимагати зустрічі із ним.

Ігор Олещук, заступник голови обласного Товариства політв’язнів і репресованих України: "Нам нема що надіятися ні на Путіна, ні на Європу, треба збиратись, і українці повинні думати, як розбудувати ту державу. Бо ми за ті останні роки дали великий крок назад, розумієте. І Україна, яка має величезний потенціал, духовний, матеріальний, перетворюється в тоталітарну державу.  Народ прийшов, щоб переговорити і повирішувати ті болючі питання, бо дальше так жити Україна не може".

ЧИТАТИ ЩЕ:  Яку відповідальність понесуть активісти за те, що увійшли в ОДА?

Люди, які прийшли у облдержадміністрацію, поводили себе мирно та роботі працівників ОДА не перешкоджали.

Дем'ян Навроцький, головний спеціаліст департаменту економічного розвитку Тернопільської ОДА: "- По крайній мірі зараз не заважають. Працюєм ось в такому режимі, в якому працювали. Але відповідно, є якесь таке почуття незрозуміле, знаєте.

– В зв'язку з чим?

– Ну в зв'язку з тими подіями, що відбуваються. Хочеться щоб то воно якось вийти з того всього протистояння з миром".

Є у приміщенні облдержадміністрації і міліція.

Руслан Липак, прапорщик міліції, відділ державної охорони: "Дану ситуацію я не буду коментувати, є тут керівники, будь ласка, звертайтеся до них. Ми працюємо в робочому режимі, все".

Керівництво повідомило – поки люди поводять себе мирно, їм правоохоронці не перешкоджатимуть. Окрім зустрічі з Валентином Хоптяном, каже Володимир Стаюра, в намірах у людей на противагу облдержадміністрації створити Народну раду.

ЧИТАТИ ЩЕ:   Як тернополяни входили в ОДА

Володимир Стаюра, керівник Штабу національного спротиву у Тернополі: "Ніяких виламувань дверей, нічого, закликаю до спокою. Тернопіль завжди показував, що ми є культурною, європейською цивілізованою нацією. Ми не будемо нищити нічого, ми будемо просто брати владу в свої руки. Зараз буде утворена Народна рада, яка завтра на сесії Тернопільської обласної ради буде легітимізована. Народ вибере собі керманичів, які будуть працювати в цих кабінетах. Ми завтра потрапимо в ці кабінети легально, тому що це є приміщення тернопільської обласної ради, ключами відкриємо двері і потрапимо в ті кабінети".