додому суспільство Народну Раду визнала і Тернопільська міська рада

Народну Раду визнала і Тернопільська міська рада

600

Вслід за депутатами Тернопільської обласної ради Народну Раду України визнали органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, і міські депутати. Нагадаємо, повноваження на її створення надало рішення Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня цього року на Майдані Незалежності у Києві. Крім цього, на другому пленарному засіданні 44-ї сесії місцеві народні обранці прийняли рішення про заборону діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України в нашому місті та про відкликання депутата міської ради Петра Гоча.

Перед початком другого пленарного засідання 44-ї сесії Тернопільської міськради у залі зареєструвався 31 депутат. Цього вистачило, аби почати засідання, хоча під час роботи народних обранців в залі побільшало.

За перші два питання голосували одноголосно. Першим рішенням депутати визнали Народну Раду України, яку створили на основі рішення Всенародних зборів громадян, проведених 19 січня на Майдані Незалежності у Києві, органом, уповноваженим представляти інтереси українців. А також звернутись за допомогою до Ради Європи та ОБСЄ і заборонити проведення у місті заходів за участю правоохоронних органів з використанням зброї, спецзасобів чи військової техніки, які можуть обмежувати права громадян. Другим рішенням депутати заборонили діяльність Партії регіонів та Комуністичної партії України у Тернополі.

Ігор Турський, секретар Тернопільської міської ради: "Заборонити на території Тернополя діяльність і використання символіки Партії регіонів та Комуністичної партії України, як таких, що суперечать національним інтересам та порушують права і свободи громадян України. Звернутися до головного управління юстиції в області з пропозицією зняти з реєстрації міську організацію Партії регіонів та Комуністичної партії України".

Переглянули депутати і свої лави. На сесії вирішили відкликати одного зі своїх колег – Петра Гоча – депутата від Партії регіонів, який займає посаду заступника голови Тернопільської облдержадміністрації. Підставою для такого рішення, обгрунтовують, стала кількість засідань, які він пропустив.

Богдан Попадин, депутат Тернопільської міської ради: "В 2012 році депутат Гоч із 21 засідання постійної комісії був присутній на одному. У 2013 році із 25 засідань постійної комісії не відвідав жодного… У 2012 з 11 пленарних засідань був присутній тільки на трьох, у 2013 із 15 – тільки на двох".

Щоправда сам Петро Гоч цього рішення не почув, оскільки на засіданні його не було і цього разу. Далі рішення сесії направлять до територіальної виборчої комісії, яка в свою чергу має прийняти рішення про відкликання депутата. Розглянули народні обранці і ще кілька питань порядку денного. Зокрема, затвердили план червоних ліній для 25-ти тернопільських вулиць і план зонування самого міста.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Цим планом зонування визначено території, де може проводитись забудова, яка може бути забудова, території, заборонені для забудови, території, які є зеленими зонами… Перед тим, як це рішення приймати, відбувались декілька разів громадські слухання, більше 200 поправок вносилося… В разі необхідності, якщо дійсно щось буде суперечити нормам екологічним, законодавчим, або буде категорична вимога громадськості, ми зможемо повернутись і внести зміни до сесійного решіння".