додому спорт Народні депутати проголосували законопроект про введення в Україні часткової мобілізації та перехід...

Народні депутати проголосували законопроект про введення в Україні часткової мобілізації та перехід військ на воєнний час

393

Народні депутати проголосували законопроект про введення в Україні часткової мобілізації та перехід військ на воєнний час. "За" – 275 депутатів. Часткова мобілізація дасть можливість негайно наповнити армію спеціалістами. Зі слів експертів, мова йде насамперед про військовослужбовців, які раніше служили в лавах армії – сержантський та офіцерський склад. Політики наголошують, що це часткова мобілізація, повна проводиться у разі введення надзвичайного і війського стану.

Події нинішнього дня розививались з рекордною швидкістю і стали історичними для України і не тільки:

О 10.20 Голова комісії Верховної Ради Криму з організації «референдуму» Михайло Малишев в ефірі Держтелерадіокомпанії «Крим» офіційно повідомив: приєднання до Росії підтримали майже 97%кримчан – результати референдуму 16 березня. На той момент були опрацьовані 100% протоколів без урахування Севастополя.

О 10.45 – Виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов підписав указ про часткову мобілізацію та переведення українських військ на воєнний режим. Вже об одинадцятій 275 народних депутатів Верховної ради України ухвалили Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію". Відповідно до нього, усім областям наказали провести часткову мобілізацію військово зобов'язаних. Армія переводиться у повну бойову готовність:

– Невідкладно привести збройні сили України та відповідні військові формування у бойову готовність, повна, згідно з оточеними планами, проведення військ, сил у бойову готовність. МОУ організувати і провести навчальні збори з військовозобов'язаними в необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним Штабом Збройних сил України.

У той же час влада Криму проголосила півострів незалежною республікою і попросила світового визнання. На позачерговому пленарному засіданні розпущеної Верховної Ради АРК 85 депутатів проголосували за постанову « Про незалежність Криму». А вже ополудні офіційною валютою Криму став російський рубль, щоправда, гривня також офіційна – до 2016 року. Крім того, з 30 березня тамтешня влада вирішила перевести годинники на московський час. Подальшу долю Криму 18 березня вирішуватимуть у Москві, саме завтра о 15 президент Російської Федерації Володимир Путін планує звернутись до Федеральних Зборів у зв'язку з прийняттям до складу Росії нового суб'єкта – Криму.

Вчора Рада Федерації підтримала звернення Путіна та дала згоду на офіційне введення російських Збройних сил на територію Криму.