додому спорт Напередодні Дня фізичної культури та спорту в Українському Домі “Перемога” нагородили кращих...

Напередодні Дня фізичної культури та спорту в Українському Домі “Перемога” нагородили кращих спортсменів

640

Напередодні Дня фізичної культури та спорту, який традиційно відзначають у другу суботу вересня, в Українському Домі "Перемога" нагородили кращих спортсменів, тренерів та працівників фізичної культури та спорту. Міський голова Тернополя вручив їм цінні подарунки, відзнаки та грамоти.

Роботу та задоволення поєднує капітан футбольного клубу "Тернопіль" Андрій Кондзьолка. У спорті він з 13 років. Щодня тренування, інколи навіть кілька. Раз на два тижні – виїзна гра. У сім'ї до його роботи ставляться з розумінням та підтримують.

Андрій Кондзьолка, капітан ФК "Тернопіль": "В мене дружина, вона в минулому вже спортсменка. Вона мене прекрасно розуміє, що треба. Деколи я може мало часу приділяю, бо в нас часті виїзди, але вона з розумінням ставиться до того. А батьки, то вони завжди любили спорт і прививали любов до спорту мені".

На його думку, спортсмена на 99% формує наполегливість, хоча і фізичні дані – не на останньому місці. Схожої думки притримується і заслужений тренер України Андрій Телебан.

Андрій Телебан, директор КЗ ДЮСШ з греко-римської боротьби, заслужений тренер України: "Розумові, духовні, фізичні – це все в комплексі. Тоді ми получаємо спортсмена з високим результатом".

Для його вихованців цей рік був успішним. На Чемпонаті світу серед юніорів його підопічний посів друге місце і виконав норматив "Майстер спорту міжнародного класу". Греко-римської боротьби у спортивній школі навчають молодь від десяти до двадцяти трьох років. Такий вид спорту, розповідає Андрій Телебан, гартує не лише тіло, а й характер.

Андрій Телебан, директор КЗ ДЮСШ з греко-римської боротьби, заслужений тренер України: "Справедливість, перш за все. Тому що вони виходять один на один боротись на килим, і хто сильніший – той виграє. То не є ігровий вид, що можна сховатись за когось. Тут один на один виходять, всьо".

Андрій Телебан – єдиний, хто на нагородженні кращих спортсменів, тренерів та працівників фізкультури і спорту отримав срібну відзнаку міського голови. Інші ж – отримали цінні подарунки, відзнаки та грамоти. Таким чином міська влада привітала їх із Днем фізкультури та спорту, який відзначатимуть у другу суботу вересня.

Підтримують же спортсменів, розповідає міський голова, не лише у свято. За його словами, з існуючих у Тернополі п'яти спортивних шкіл лише одну фінансує держава, решту чотири – міський бюджет, а це – понад 5 млн гривень на рік. За гроші міста також проводять капітальні ремонти та купують спортивне обладнання. На такі потреби спорту із бюджету планують виділити понад мільйон гривень.