додому благоустрій Найдовша катальпова алея України з’явилась у Тернополі

Найдовша катальпова алея України з’явилась у Тернополі

870

Під час третього етапу висаджування катальпової алеї у парку “Топільче” висадили ще 45 дерев. Перших два етапи провели навесні цього року. Загалом на алеї протяжністю 1450 метрів тепер росте 169 катальп.

13 жовтня відбувся третій етап висаджування катальпової алеї у парку “Топільче”, під час якого висадити 45 дерев та зафіксували рекорд найдовшої катальпової алеї у Тернополі та Україні протяжністю півтора кілометра.

– Дуже добре тим, що ці дерева прижилися. В Тернополі вже близько тисячі катальп. Вона добре витримує наш клімат, вона дуже добре впливає на сирість, а це дуже добре для нашого клімату. Є така ідея відмовитись від тополь, які є алергічні, і потрошки переходити на катальпи, – вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Усі саджанці дерев доглядають та поливають. Цикл поливання залежить від погодних умов та сезонних опадів.

– Ми дивимось, що тернополяни вже зараз відчувають, що суттєво міняється зовнішній вигляд, а також міняється система проживання, легше дихається. Я думаю, що в подальшому буде ще краще, – каже начальник управління ЖКГ Олег Соколовський.

У місті досі триває реалізація програми комплексного озеленення міста. Відтак у місті продовжуватимуть висаджувати нові види дерев, такі як: катальпи, тюльпанові дерева, павловнії, червонолисті клени, сливи «Піссарді», каштани «Бріотті», тощо.