додому Головні Найбільший в Україні різдвяний вертеп облаштували в одній із церков Тернополя

Найбільший в Україні різдвяний вертеп облаштували в одній із церков Тернополя

1698
Найбільша шопка України – у Тернополі. Уже вісімнадцятий рік поспіль у церкві Святого апостола Петра встановлюють різдвяний вертеп. Цьогоріч отці Францисканці також декілька тижнів працювали над тим, аби вже на Різдво парафіяни традиційно прийшли у храм та відчули Господнє диво. Історію про народження Ісуса та інші події розповідають маленькі фігурки різних персонажів, які з`являються у релігійній композиції. Які нові персонажі можна буде побачити у шопці цьогоріч – дивіться у сюжеті.
Вже 18-ий рік поспіль у церкві Святого апостола Петра напередодні Різдва з`являються різні релігійні персонажі – від маленького Ісуса – до тварин, які є частиною важливої події для християнського світу – народження Христа. Саме це символізує релігійна композиція, яка вважається найбільшою в Україні. Традиція встановлювати такий різдвяний вертеп з`явилася ще 800 років тому, каже отець Дем’ян, сотрудник парафії Святого апостола Петра: “До 1223 року церква святкувала Різдво, проводили його традиційно літургійно. Але святий Франциск забажав, щоб якось відобразити те, що відбувалося при самому народженні. Тобто як виглядав цей убогий вертеп, як виглядала Пресвята Богородиця, Ісус”.

Щороку релігійну композицію у храмі стараються оновлювати, додавати до неї нові фігури, які розповідатимуть історію не тільки про народження Ісуса. До прикладу, з’являються елементи, з якими асоціюється Тернопільщина або ж події в країні, як от – війна. Цьогоріч парафіяни побачать у шопці, як святкують Різдво Христове, військових. Також з`явилися декілька замків нашого краю та один з них – в українському Криму.

Над усіма фігурами різдвяного вертапу вже декілька років працює один і той самий майстер – він також є отцем Францисканцем. Його імені не називають, кажуть, так просить автор цих релігійних персонажів.

Наразі шопку ще довершують. Її засвітять напередодні Різдва Христового – 24 грудня, тоді ж і запрацюють рухомі фігури. У церкві святого апостола Петра така композиція діятиме до 2 лютого.