додому Головні Найбільше хворіють домашні тварини: на Тернопільщині фіксують ріст підтверджених випадків сказу

Найбільше хворіють домашні тварини: на Тернопільщині фіксують ріст підтверджених випадків сказу

360
Найбільше хворіють домашні тварини. На Тернопільщині фіксують ріст підтверджених випадків сказу. Лише з початку цього року захворювання виявили в 25 тварин. Це 9 лисиць, 9 котів та 7 собак. В обласному центрі контролю та профілактики хвороб кажуть, ріст захворювання сказом – наслідок проведення бойових дій. Адже під час воєнного стану заборонений відстріл та коригування кількості диких звірів. Як протидіяти сказу та уберегти свого домашнього улюбленця знає Юлія Пацкаль.

25 випадків захворювання на сказ серед тварин зафіксували в області з початку цього року. В обласному центрі контролю та профілактики хвороб кажуть, ріст підтверджених випадків викликає занепокоєння, адже найбільше його виявляють саме у домашніх тварин.

Для порівняння у 2022 році сказ виявили в 30 тварин. Уже у 2023 ця статистика зросла до 52 тварин.

В чому причина? Лисиці кусають, дряпають, водночас створюють небезпеку захворювання сказом. Згодом заражені домашні тварини можуть нашкодити вже своїм господарям.

Якщо у тварини адекватна поведінка, вона не відмовляється від їжі, води, то спостереження припиняють. Тварина є здоровою і небезпеки для людини немає. Проте якщо вона починає поводитися агресивно, не їсть, тоді таку тварину вважають хворою на сказ і досліджують на патологічний матеріал. А людина, яку вкусив хворий звір – має зробити профілактичні щеплення.

У центрі контролю та профілактики хвороб закликають не ігнорувати загрозу та робити щеплення своїм домашнім улюбленцям, аби уберегти їх та себе від небезпечного захворювання і його наслідків.