Головна Новини Найбагатших та найбідніших депутатів Тернопільської міської ради назвав рух “Чесно”

Найбагатших та найбідніших депутатів Тернопільської міської ради назвав рух “Чесно”

779

Рух “Чесно” проаналізував декларації депутатів Тернопільської міської ради. Наразі громадські активісти опрацювали сукупні сімейні доходи нинішніх народних обранців Тернополя за 2014 рік. Сьогодні учасники руху “Чесно” назвали п’ятьох найбагатших депутатів, найбідніших, і депутатів-безхатченків – таких в міській раді виявилося восьмеро. Активісти розповідають – отримати дані із декларацій 2014 року, які опинилися у міському архіві, було не просто. Зверталися за інформацією напряму і до самих депутатів міської ради.

– Дуже, дуже маленька кількість, скільки, 13 декларацій нам лише з 42 відправило депутатів на пошту. Ми далі ходили в архів, писали запити, нам швидше відповідали, прийшла відповідь оплатити 600 гривень за надання копій цих декларацій, от. Але пізніше, все-таки нам вдалося отримати до них доступ, за два місяці оцих запитів, оббивання архівів і ми з ними ознайомились, – розповідає аналітик руху ЧЕСНО у Тернополі Оксана Маланчук.

– Ми їх аналізуєм для того, щоб виявити можливу корупційну складову, або потенційну залежність міських обранців від власних інтересів, а не від волі виборців. До уваги були взяті декларації за 2014 рік, чому, поясню. Тому що це можна так сказати була стартова точка відліку. Ми хочемо порівняти декларації, коли вони тільки зайшли в раду і як вони змінюються під час їхньої каденції, – каже координаторка кампанії “Стеж за грошима” руху ЧЕСНО у Тернополі Юлія Ковальчук.

vlcsnap-2016-04-21-17h47m56s817 vlcsnap-2016-04-21-17h48m10s445 vlcsnap-2016-04-21-17h48m22s477

За даними декларацій 2014 року про сімейні доходи нинішніх депутатів міської ради найбільші прибутки, 2,5 мільйона гривень, показала свободівка Галина Гевко. Більше мільйона в рік заробляла сім’я лідера місцевої громадянської позиції Петра Ландяка. Трішки до мільйона у 2014 році не вистачило Івану Сороколіту. Крім муніципальної роботи у цих чиновників є і власні справи.

Щодо загальних статків, де враховувалися накопичення грошей, землі і майна, то найбагатшою виявилася Оксана Яциковська (Радикальна партія Олега Ляшка), за нею порошенківець Юрій Смакоуз, третім серед найзаможніших опинився свободівець Володимир Стаюра.

Водночас до міської ради пройшли депутати, які згідно з деклараціями за 2014 рік були за межею бідності. Очолює список найбідніших тодішній студент Павло Бич (Блок Петра Порошенка Солідарність). Також в п’ятірці незаможних ще один порошенківець Тарас Білан, свободівець Олег Шморгай, свободівець Іван Зінь і священик з депутатським портфелем Володимир Гринда з фракції “Батьківщина”.

Є серед депутатів міської ради і восьмеро “безхатченків”. До номінації “Пустіть переночувати” потрапило восьмеро народних обранців Тернополя, які разом із членами своїх сімей станом на 2014 рік не мали для декларування нерухомого майна.

Нині активісти кампанії “Стеж за грошима” руху ЧЕСНО чекають на декларації депутатів міськради за 2015 рік, які сподіваються отримати до 1 травня. Оприлюднити свої доходи обранці пообіцяли навіть відповідним рішенням на одній із сесій міської ради Тернополя.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here