додому здоров'я Найсучасніше в Західній Україні відділення відкрили сьогодні в обласній психоневрологічній лікарні

Найсучасніше в Західній Україні відділення відкрили сьогодні в обласній психоневрологічній лікарні

662

Сьогодні, 3 жовтня, на базі обласної психоневрологічної лікарні відкрили відділення магнітно-резонансної томографії – одне із найсучасніших в Україні. Відділення, створене завдяки державно-приватного партнерства України і Словаччини. Серед почесних гостей влада Тернопільщини та перший секретар економічних зв'язків генерального консульства Словацької республіки в Ужгороді.

Александр Шкурла, перший секретар економічних зв'язків генконсульства Словацької республіки в Ужгороді: "Якраз сьогодні бачимо конкретний приклад, як ці добрі офіційні стосунки можна перетворити в кокретний проект. Так що, тому що економіка, економіці потрібні нові ті технології і новітні знання, а в не послідню чергу у цьому випадку, це й що стосується здоров'я бо без здоров'я важко розвивати свою країну. // Бажаю цій словацькій інвестиції сьогодні гарного розвитку".

Вартість обладнання відділення магнітно-резонансної томографії – близько 1 мільйона євро. Апарат МРТ, встановлений тут – найновітніша розробка 2013 року одного з провідних світових розробників медичного обладнання. Його плюси – покращене зображення, точна діагностика, велике поле огляду. Томограф відкритого типу, що не заважає обстежувати пацієнтів з клаустрофобією. Крім того обстеження є безпечним для людини.

Андрій Кузів, головний лікар діагностичного блоку: "На відміну від комп'ютерної томографії чи рентгену, де використовується іонізуюче випромінювання, тут використовується сильне магнітне поле. Обстежувати ми можемо практично в всіх галузях, таких як неврологія, онкологія, там, ортопедія, урологія, ревматологія та багато інших".

Сучасний магнітно-резонансний томограф у медичному центрі в Тернопільскій обласній психо-неврологічній лікарні ввели в експлуатацію і ще 5 серпня. Відтоді уже понад 300 пацієнтів з різними патологіями отримали допомогу.