додому суспільство Найстарший мешканець міста Володимир Гайда відзначив 100-річчя

Найстарший мешканець міста Володимир Гайда відзначив 100-річчя

576

100-річчя відсвяткував найстарший мешканець Тернополя. Володимир Гайда народився 10 вересня 1913 року тоді у селі, а нині це мікрорайон Тернополя "Кутківці". Тут живе Володимир Михайлович і зараз. Свій столітній ювілей зустрів у колі найрідніших людей.

Жив, працював і молився Богу – такий нехитрий секрет свого довголіття називає Володимир Гайда.

Володимир Гайда, відзначив 100-літній ювілей: "Я вірую в Бога. Працюю". 

Народився Володимир Гайда у багатодітній сім’ї у Кутківцях. Бачив на своєму віку чимало: війну, відбудову, занепад однієї держави і створення нової. Брати Володимира Михайловича загинули на війні.

Євген Гайда, син довгожителя Володимира Гайди: "В мами було їх п’ятеро. Було троє хлопців і дві дівчини, сестри. То двоє його братів загинули на війні, так і не повернулися.  А сестри жили і померли кілька років тому, може десять. А він от до цих пір живе. Ще, напевно, за братів своїх, що вони не дожили".

Під час Другої світової війни Володимир Гайда втратив ногу. Танковий снаряд влучив у хату і поранив його. Але навіть після цього жодної хвилини не сидів без діла. Володимир Михайлович самотужки зробив собі протез із липи. Ростив сина, працював, будував хату. Його радість, надія і найбільше багатство – двоє онуків і п’ятеро правнуків.

Андрій Гайда, правнук довгожителя Володимира Гайди: "Я дуже люблю діда. І він мене любить. Ще на мене каже Андрею, але деколи забуває і каже на мене Максимко. Я дивлюся ранішні мультики, а дідулечко теж зі мною. І молимось разом".

Рідні Володимира Гайди кажуть: прожив життя не даремно. Свою мудрість і настанови передав нащадкам. Син довгожителя пан Євген розповідає: батько своє довголіття заслужив важкою працею і вірою у Бога.

Євген Гайда, син довгожителя Володимира Гайди: "Він весь час в русі. Він хвилинки не посидить. Колись от падав дощ, от ще як він міг ходити, то ходить по подвір'ю, то шось поприче. Ніколи,  щоб він десь тако лежав чи сидів, як от зараз та молодь коло того телевізора. І думаю, що йому допомогла щира віра в Бога. Постійно ходив до церкви, доки міг. І зараз тоже дивиться Службу Божу по TV-4".

Володимир Гайда – найстарший тернополянин. Зараз він єдиний мешканець обласного центру, кому вдалось перейти столітній рубіж. У подарунок від міської влади Теернополя Володимир Михайлович отримав відзнаки, грошову допомогу та солодкі подарунки.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "На усіх тих, котрі потребують допомоги, таких довгожителів є міська програма, яка називається «Турбота». Вона не випадково так називається. Завдяки саме тому, що ця програма існує у міській раді, ми можемо допомагати, підтримувати і не тільки добрим словом чи діями, а й матеріально довгожителів нашого міста".