Головна суспільство Найновіші комп’ютери, техніку та програмне забезпечення отримали студенти-журналісти ТНПУ

Найновіші комп’ютери, техніку та програмне забезпечення отримали студенти-журналісти ТНПУ

288

Найновіші комп'ютери, техніку та програмне забезпечення отримали студенти тернопільського національного педагогічного університету у рамках європейського проекту Темпус чотири «Кросмедіа і якісна журналістика». Аби випробувати його для студентів тиждень діє літня школа. Сьогодні, аби дати майбутнім журналістам майстер-клас, із німецької Баварії приїхав менеджер цього проекту Ральф Кендельбахер.

– Це одне із завдань наших було – зверстати продукт для газети чи журналу. Ну в нас вийшов більше такий журнальний варіант, ми обирали свободу творчості, тому розповідали про вуличне мистецтво. В газеті ми розповіли про арт-дворики, про графіті і про вуличних музикантів, – показує студентка магістратури ТНПУ ім. В. Гнатюка Катерина Швець.

Верстка для друкованого видання – одне із завдань літньої школи для студентів-журналістів. Крім цього, розповідають, вони готували аудіоподкасти, відеосюжети, створювали інфографіку та працювали із сайтами та соціальними мережами. Усе це – на новій техніці, яку отримали у рамках європейського проекту Темпус чотири "Кросмедіа та якісна журналістика". Таке обладнання, розповідають в педуніверситеті, допоможе підготувати новітнього журналіста.

– Ми намагаємось зараз готувати універсального журналіста, журналіста, який не тільки працює креативно, готує текст, а журналіста, який може оперативно цей текст передавати на різні платформи, який може технологічно його обрамити, і який може абсолютно вільно працювати із різними технічними забезпеченнями, – розповіла завідувач кафедри журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка Наталія Поплавська.

Проект має три складові. Перша – осучаснення академічного навчання журналістики, та відповідно до Болонського процесу, споріднення навчальних планів в Румунії, України та Молдови. Друга складова – модернізація техніки, за допомогою якої можна буде створювати продукт для різних мультимедійних платформ.

– Третя складова є, певно, найамбітніша. Це є якісна журналістика, її покращення, як такої, яка повинна мати владу і могти контролювати. Ця техніка, це не є самопотреба, вона повинна служити для цивільного супільства, – каже менеджер проекту Темпус IV «Кросмедіа і якісна журналістика» Ральф Кендельбахер.

Якісна українська журналістика, вважає Ральф Кендельбахер, в період інформаційної війни між Україною та Росією, важлива як ніколи. Новітній журналіст повинен вміти працювати одночасно зі звуком, відео та іншими видами інформації. Сам він – міжнародний журналіст, головний редактор німецького видання та медіарадник. Аби передати свій досвід студентам, він проведе майстер-класи.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here