додому Новини Найбільші торгівельні партнери Тернопільщини – країни Європейського Союзу та СНД

Найбільші торгівельні партнери Тернопільщини – країни Європейського Союзу та СНД

408

На Тернопільщині впродовж 10 місяців цього року на 7% зріс товарообіг порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав понад 640 мільйонів доларів. Найбільшими торгівельними партнерами області залишаються країни Європейського Союзу та СНД. Про роботу Тернопільської митниці Міндоходів за 10 місяців цього року розповів її очільник Микола Харкавий.

Експорт товарів на Тернопільщині цього року зріс на 11% і становить понад 277 мільйонів доларів. Найбільше експортують з області  вироби з деревини, м'ясопродукти, яблучний сік, освітлювальне обладнання. На 5% зріс на Тернопільщині й імпорт товарів і склав понад 368 мільйонів. Найбільше ввозять в нашу область обладнання, транспорт, сільськогосподарську техніку, фрукти та овочі, вироби з чорних металів, засоби гігієни.

Микола Харкавий, начальник Тернопільської митниці Міндоходів: "Найбільшими імпортерами, з якими працює Тернопільська область це є імпортери з Польщі – 51% товарів, які ввозиться в режимі імпорту. На другому місці Німеччина – 15%, Швейцарія -5,9% та інші. Якщо говорити про експорт товарів, то найбільша частка експортних оформлень знову ж таки припадає на Польщу – майже 64%, друге місце займає Росія – 16,1%".

Цього року Тернопільська митниця Міндоходів порушила понад 220 адміністративних справ про правопорушення митних правил  на більше як 4 мільйони 200 тисяч гривень. Предметами правопорушень були медичні препарати та вироби медичного призначення, шини для автомобілів, транспорт, промислове обладнання та запчастини до нього, учнівські зошити. Цьогоріч митниця вилучила з незаконного обігу предметів правопорушень на мільйон 427 тисяч гривень.

Микола Харкавий, начальник Тернопільської митниці Міндоходів: "Це стосувалося товарів, які були ввезені на митну територію України з саме заниженням митної вартості. На кордоні подавалася декларація і документи одні, а в зону діяльності нашої митниці були предоставлені зовсім інші документи з меншою вартістю, щодо оподаткування".