додому суспільство Наявність Антимайдану – позитивне явище, каже психолог

Наявність Антимайдану – позитивне явище, каже психолог

357

В психотерапії є 4 точки балансу життя, Майдан – це дотик до цієї сфери, кажуть психотерапевти. Вони говорять про необхідну підтримку балансу. Що можна поставити на противагу великому масиву негативної інформації про сучасні події, що оточує українців? Відповідає голова Тернопільського обласного осередку Української Спілки психотерапевтів Олег Гуковський.

– Дуже добре, що є Майдан і Антимайдан. Ми бачимо ніби як тезу і антитезу. І люди мають змогу в більшій чи меншій мірі бачити, що відбувається там і там, і це дає змогу проявити себе, і зрозуміти, яку сторону зайняти. І не говориться про те, що там добро, а там зло. Є вибір і є наслідки – я б хотів жити в такому суспільстві, умовно – бо там і там певні моделі показані. І це краще дасть мені можливість зрозуміти хто я є на рівні національної самоідентичності. Люди вийшли на майдан, бо мають певну особистісну ідентичність, родову, і аби проявити національну ідентичність. Я думаю, це зараз найкраще місце для цього.

Стосовно балансу – це з теорії позитивної психотерапії, яку дуже добре можна застосувати до цієї ситуації. Я думаю, можна використати ще таке поняття, як чоловіче і жіноче начало. Наприклад, рухоме чоловіче діюче, войовниче певною мірою, і жіноче начало, яке є завжди більше, приймаюче, любляче, і це є певний спокій, стабільність. Тому дуже важливо, щоб жінки на місцях, які, скажімо, не беруть активної участі в подіях майдану, забезпечували цей добрий плодючий ґрунт, куди проростуть нові зерна. Дуже важливо, щоб певний такий якір, стихія землі, води, вона отут була присутня, щоб люди, а особливо жінки, не втрачали стабільності в душах, повсякденному житті, не переставали займатись всім, чим займаються щоденно.