додому Новини Нагородження “20 днів у Маріуополі” вирізали з телеверсії “Оскара”: організатори пояснили причину

Нагородження “20 днів у Маріуополі” вирізали з телеверсії “Оскара”: організатори пояснили причину

486

Нагородження фільму “20 днів у Маріуполі” не включили в скорочену міжнародну телеверсію церемонії “Оскар”. У Disney Entertainment пояснили, що це сталося через часові обмеження, передбачені для короткої версії шоу.

Вночі на телеканалі показали пряму трансляцію церемонії. 11 березня, о 20:30 на телеканалі був запланований показ міжнародної скороченої версії, однак після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє.

Команда «Суспільного» висловила своє обурення організаторам цьогорічної премії The Walt Disney Company Limited та, замість скороченої версії, для українських глядачів транслює повну версію, яка була в прямому ефірі телеканалу в ніч з 10 на 11 березня.

«Наша команда була шокована та глибоко розчарована, коли не побачила у монтажі міжнародної версії номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, де справедливу нагороду здобула стрічка “20 днів у Маріуполі”. Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом – тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”. Нагадаємо, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала цю на позір аполітичну нагороду. Сподіваємось, що організатори премії дослухаються до нашого протесту», – зазначив виконавчий продюсер телеканалу «Суспільне. Культура» Лук’ян Галкін.

У коментарі представники Disney Entertainment пояснили, що «20 днів у Маріуполі» вирізали зі скороченої версії шоу через часові обмеження. Окремі категорії та частини шоу не вдалося включити до 90-хвилинної версії для міжнародної аудиторії.

За даними представників Disney Entertainment, вибір номінацій для скороченої версії визначили за кілька тижнів до премії. Однак у скороченій версії є підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі «20 днів у Маріуполі».