додому суспільство Надсучасний елеватор потужністю 35 тисяч тонн запрацював на Лановеччині

Надсучасний елеватор потужністю 35 тисяч тонн запрацював на Лановеччині

643

Надсучасний елеватор, який заправцював у Лановецькому районі, у день може прийняти близько 2 тонн збіжжя. Його потужність – 35 тисяч тонн. Для економічно депресивного північного району Тернопільщини зведення такого підприємства є надважливою подією.

Документальні перепетії, 9 місяців на зведення – і спільне дитя побачило світ. Лановеччина зустріла подію проливним дощем і запальними піснями.

Володимир Козира, перший заступник голови Лановецької райдержадміністрації: "Дуже багато вкладено. Проведено 3 км газопроводу. Працювали наші лановецькі "Ланівцігаз", з нуля практично проклали 1,5 залізничної вітки. Ми допомагали чим могли і тим приїжджим, які тут працювали заради розвитку нашого району".

Микола Сандій, заступник директора підприємства: "Елеватор наш високотехнологічний. В чому полягає висока технологія? На  нашому елеваторі зерно не б'ється, не травмується. Через те він високотехнологічний. Це – єдиний елеватор з такою технологією на Україні. Ми думали, що лише на Західній Україні, а то на всій Україні".

Зламати стереотипи про економічно депресивну Тернопільщину має намір інвестор. Каже – бажання діяти і сприяння у зведенні об'єкта відчував щоденно. Радіє зробленому і обласна влада. 70, а з часом і більше робочих місць у трудонадлишковому районі – уже подія. А ще фермерські господарства і сільгоспвиробники відтепер можуть тут не лише переробляти зернові, але і отримувати від підприємства товарні кредити, що в умовах економічної кризи додає підприємствам стійкості.