додому Головні Надати адресну державну допомогу пільговикам пропонують в Тернопільській ОДА

Надати адресну державну допомогу пільговикам пропонують в Тернопільській ОДА

583

vlcsnap-2016-01-28-17h12m01s132Пільги на проїзд у громадському транспорті не відмінили. Держава лише відмовилась компенсувати ці витрати перевізникам із свого бюджету. І передала ці зобов’язання місцевим радам. Відшкодування витрат перевізників за безоплатний чи пільговий проїзд для окремих категорій громадян тепер лягло на плечі місцевих бюджетів. Зайвих грошей у них немає. Тож тернопільські чиновники, просять в держави допомоги. До прикладу у Тернопільській обласній державній адміністрації пропонують надати пільговикам адресну державну допомогу.

Пільги для окремих категорій соціально незахищених громадян лишаються в силі. А от компенсація за них, відповідно до закону про державний бюджет, не передбачена. Раніше державні кошти виділяли на обласний рівень, їх розподіляли відповідні департаменти. Зараз компенсація витрат перевізників покладена на органи місцевого самоврядування.

– Це не так на міжміському внутрішньообласному рівні, як на районному рівні. Це воно більш покладено на сільські, селищні територіальні громади, – говорить директор департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ТОДА Василь Ясіновський.

У Тернопільській державній адміністрації це питання, каже Василь Ясіновський, неодноразово обговорювали. Вже звертались до Кабінету Міністрів з відповідними зверненнями за підписом голови адміністрації. У ньому вони просять надати субвенцію на відшкодування кредиторської заборгованості та пропонують механізм вирішення питання у вигляді адресної допомоги, бо зайвих грошей у нашій області, кажуть, немає.

– Людина отримує певні кошти і вона собі може розподілити, тобто знає, що вона заходить в автобус, що вона не буде пільги мати, пільговиком, але вона має кошти, щоб заплатити за той білет, – каже Василь Ясіновський. – Пропонуємо при внесенні закону України про державний бюджет передбачити субвенцію з державного бюджету для погашення кредиторської заборгованості що в нас виникла та адресну виплату громадянм, які мають право на пільги по даних видах послуг.

Те, що держава переклала відшкодування пільг на плечі місцевих бюджетів, говорять чиновники, може стати мотивацією для місцевих громад не чекати допомоги зверху, а почати самим заробляти гроші для власних потреб.