додому Новини Набої, особисті речі повстанців, фотоапарати: у Тернополі відкрили зал історії УПА

Набої, особисті речі повстанців, фотоапарати: у Тернополі відкрили зал історії УПА

916

Цінні документи, старовинні газети, особисті речі повстанців, набої та макети криївок. Усе це знаходиться в музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Там нещодавно відкрили зал історії Української повстанської армії.

Серед інших експонатів у ньому знаходяться 5 бідонів, які два роки тому знайшли на Бережанщині. Всередині бляшаної посудини зберігалися оригінальні документи збройного підпілля ОУН-УПА. Все це тепер доступно для перегляду відвідувачів музею. Більше розкаже Юлія Пацкаль.

Зал історії Української повстанської армії відкрили в музеї національно-визвольної боротьби нашого краю. У залі, присвяченому упівцям, зібрали їхні особисті та побутові речі , цінні документи, набої та радіоприймач.

Частина документів збройного підпілля ОУН-УПА містилися в бідонах, які знайшли майже два роки тому на Бережанщині.

Усередині бляшаної посудини також знайшли плащ-накидки повстанців, рацію, фотоапарат, вишиванку, нитки і шпильки. Сьогодні не всі знайдені речі представили у музеї. Деякі з них знаходяться на реставрації у Львові.

На експозиції є також макети криївок. Їх для музею виготовив громадський діяч Іларіон Пилипець. Один із макетів митець зробив за схемою оригінальної криївки біля села Жуків на Бережанщині. У ній свого часу переховувався від сталінських карателів референт служби безпеки проводу ОУН – генерал контррозвідки УПА Микола Арсенич. На момент викриття криївки НКВДистами там ще перебували його дружина, зв’язкова Романа Шухевича та охоронець.

Також, у кутку експозиційної зали встановили шафу одного з головних ідеологів боротьби за незалежність України Степана Бандери. З 1954 року вона знаходилася у Мюнхені на вулиці Цепелінштрассе, 67. Сьогодні – меблі у власності музею, на них презентували збірки “Бандерівських читань”. Тернополян та гостей міста запрошують до музею, аби ще ближче ознайомитися з історією нашого краю.