додому духовність На зустрічі з молоддю у Тернополі Любомир Гузар говорив про вічні цінності

На зустрічі з молоддю у Тернополі Любомир Гузар говорив про вічні цінності

368

Боятися брати на себе відповідальність – це природно для людини, але нема іншого способу подолати цей страх, як свідомо взяти на себе відповідальність. Зокрема про це говорив на зустрічі із молоддю під час візиту до Тернополя Верховний архієписком УГКЦ Любомир Гузар. Зустріч організувало Товариство українських студентів-католиків "Обнова" спільно з управлінням Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Переповнений актовий зал ТНЕУ вітав Блаженнішого Любомира Гузара стоячи. Він же, почавши зустріч із молитви, заговорив про Патріарха Йосифа Сліпого, адже тема зустрічі звучала так: "Через терни до зірок: Патріарх Йосиф Сліпий – людина Правди і Віри". Блаженніший порадив тернополянам пишатись тим, що на Тернопіллі народився такий великий українець, як Патріарх Сліпий, а ще – навчатись у нього сили духа і любові до України.
 
– Дуже поручаю пізнати цю особистість, бо Патріарх Йосип Сліпий – це постать людини, яка своє життя дуже свідомо присвятила Богові і рідному краєві – Україні, – порадив Верховний архієпископ УГКЦ Любомир Гузар.
 
Далі були запитання із залу, що їх члени "Обнови" передавали як записки Блаженнішому. Питали здебільшого про глобальні духовні цінності, як от благородність. Це нині актуально як ніколи, казав Любомир Гузар.  
 
– Людина благородна, яка принагідно навіть зустрічає іншу людину, ставить собі питання: "А що я доброго міг би зробити для тебе, чим я можу допомогти?" Це є благородність. І якщо ми маємо таке настановлення, ми не є байдужі до тих, з ким зустрічаємось навіть принагідно, тоді створюється певна атмосфера доброзичливості, ота благородність починає діяти, – розповів Любомир Гузар.
 
Говорячи про волю, Блаженніший зазначив, що ціна свободи людини – це право на помилку, але обирати зло людина може, та не має права. Більше як півтори години тривала зустріч із кардиналом Любомиром Гузаром. Дякували йому за навчання мудрості і добра також стоячи.
 
TV-4