додому Новини На Яворівському полігоні мобілізованих та добровольців навчають саперній справі

На Яворівському полігоні мобілізованих та добровольців навчають саперній справі

913

vlcsnap-2015-03-02-09h56m14s70На Яворівському полігоні, що на Львівщині завершуються навчання військовозобов’язаних, які у січні були мобілізовані або прийшли служити добровольцями. Серед тисяч мобілізованих – і тернополяни. Сьогодні мова піде про саперів.

Їх гасло: “Бути попереду, вчасно знешкоджувати, честь і життя зберегти!” Крок ціною в життя – така робота саперів. Їх вчать не лише знешкоджувати, а й вчасно виявляти вибухобезпечні предмети. Кажуть недосвідченому саперу це зробити непросто. Вибухівку маскують під колір трави, кору дерева, пластикову пляшку чи дитячі іграшки. 80% бійців підриваються на осколочній міні, яка закопується в землю. При вибуху вона піднімається із землі на дев’ять метрів і має радіус ураження – 25 метрів. Тому наловчитися виявляти цей смертоносний предмет – украй важливо не лише для саперів, а й для всіх бійців. Увага і витримка тут – насамперед. Майор Некрасов, який навчає новобранці саперській справі, каже, випадкових людей сюди не беруть.

– Люди відносяться дуже серйозно, тому що саперна справа – дуже серйозна, самі знаєте це і тому ініціатива у людей дуже висока. Це – перше і друге – майже всі люди, які тут знаходяться – це ті, які прибули сюди за особистим бажанням.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Завершується підготовка військовослужбовців, призваних у першому етапі четвертої хвилі мобілізації

Приємно, що серед тих, кому довірили цю нелегку справу, чимало наших земляків з Козови, Борщівського і Чортківського районів. Вони раді нашому приїзду, залюбки розповідають, як їм тут ведеться.

– Що найбільше подобається робити?

– Підривати.

Боєць із позивним “Шаман” завдання відпрацьовує із собакою. Багіра – член команди. Вона оперативно реагує на запах тротилу, полегшує пошуки. Свої обов’язки, запевняє боєць, собака виконує бездоганно.

– Звідки взявся цей пес? Він місцевий?

– Ні. Я йшов з дому. Мені не було на кого його оставить. Її було 2 місяці. Я її забрав з собою.

– Це домашній?

– Так. Я її з дому забрав. Її всі люблять, всі поважають. Вона живе в палаточному городку. Її всі люблять. До кожного заходить в палатку як хазяйка. Там її покормили, там те дали.

Настрій у хлопців – бойовий. Рідних просять не хвилюватись.