додому духовність На вервицю солідарності за Україну запрошують тернополян 1 березня

На вервицю солідарності за Україну запрошують тернополян 1 березня

411

На вервицю солідарності за Україну запрошують тернополян в Архикатедральний Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Молитва розпочнеться 1 березня о 17 годині. Долучитися до молитви можна буде і вдома, телеканал TV-4 вестиме пряму трансляцію з Архикатедри.

На знак солідарності з усіма, хто відстоює правду та бореться за свободу, мир та спокій в Україні завтра у Тернополі, а також з нагоди початку Великого Посту, в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці молитимуться на вервиці. Розпочнеться молитва о 17.00 годині. Священики запрошують всіх долучитися до молитви у храмі, або ж вдома,  телеканал TV-4 здійснюватиме пряму трансляцію.

– Вже багато років відбувається ця вервиця солідарності, вона не є в форматі Міжнародному, ми її проводимо на рівні регіональному. Тобто, ми завдяки співпраці з TV-4 маємо можливість транслювати її на нашу область. Тому ми стараємося зробити цю акцію більш масштабнішою за допомогою телебачення, бо по всій області можуть слідкувати і долучатися до неї, по парафіях, люди вдома також можуть молитися, – розповідає
священик Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Орест Павліський.

Цю неділю, в народі ще називають днем пробачення. Люди традиційно ходять до родичів і висловлюють шану батькам. При цьому говорять "прости мені", а у відповідь чують "Бог простить – і я прощаю". Після цього можна приступати до Великого посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті, з чистим серцем зустріти Великдень. Важливо, щоб в Прощену Неділю слова людини були щирими. Аби Господь Бог пробачив гріхи, люди повинні пробачити одне одного.

– Бажаю всім, щоб в цю неділю, ми могли зробити такий великий іспит совісті, побачити свої гріхи. Коли будемо в людей проити пробачення бажано їх дивитися в очі. Не опускати очі і казати вибач мені, це не буде щиро. А татові, мамі, сестрі, братові, на роботі, особливо, хто є керівником підприємства, попросити пробачення. І аж тоді починати піст. Тоді здійсниться таке дуже гарне особливе побажання кожного з нас, бо ми просимо в Бога простити нас які ми прощаємо. Коли ми простимо, нам простять і цей піст буде мати великий зміст., – говорить отець Орест.

А в понеділок, 3 березня почнеться Великий піст – час приготування до Великодня – Воскресіння Христового. Священики закликають під час посту просити пробачення за гріхи, очистити душу і тіло.